38. PZU Maraton Warszawski. Biegacze w Łazienkach

Kilka tysięcy osób wzięło udział w 38. PZU Maratonie Warszawskim, który odbył się 25 września w stolicy. Zwyciężył w nim Kenijczyk Ezekial Omullo. Część trasy prowadziła przez Łazienki Królewskie.

Maratończycy wystartowali z Krakowskiego Przedmieścia, a bieg zakończyli na Wisłostradzie - meta została zlokalizowana przy Parku Fontann. Półmetek 38. PZU Maratonu Warszawskiego znajdował się w Łazienkach Królewskich - biegacze pokonywali Al. Chińską.

Zwycięzcą niedzielnych zawodów został Kenijczyk Ezekial Omullo, który osiągnął wynik 2:08.54. Jest pierwszym biegaczem w historii imprezy, triumfującym dwukrotnie z rzędu.

Kolejne cztery miejsca również zajęli Kenijczycy: Douglas Chebii (2:11.24), Dominic Kimwetich (2:11.48), Sammy Nyokaye (2:14.16) i Albert Matebor (2:14.26). Szósty był olimpijczyk z Rio de Janeiro, Yared Shegumo (2:15.02). Wśród kobiet najszybsza okazała się Gladys Jerotich Kibiwot z Bahrajnu. Jej wynik to: 2:36.32.

Zawodnicy pokonywali także dystans 5 km. Na odcinku tym zwyciężyli: Ewa Jagielska (16.37) i Łukasz Oskierko (14.33).

W obu biegach wystartowało w sumie ok. 9 tysięcy osób, 57 narodowości.