Łazienki Królewskie w życiu (i śmierci) Gabriela Narutowicza
O pierwszym prezydencie Rzeczypospolitej Gabrielu Narutowiczu i jego związkach z Łazienkami Królewskimi opowiedział prof. Patryk Pleskot, główny specjalista w Oddziałowym Biurze Badań Historycznych Instytutu Pamięci Narodowej w Warszawie. Wykład z cyklu "Łazienki (nie) tylko Królewskie" odbył się 13 marca 2019 r. w Pałacu na Wyspie.
The Journeys of Rembrandt's Polish Rider
Z okazji prezentacji w Łazienkach Królewskich obrazu Rembrandta "Jeździec polski" wykład na temat słynnego dzieła holenderskiego mistrza wygłosił dr. Xavier F. Salomon, zastępca dyrektora The Frick Collection w Nowym Jorku.
Przeczytaj cały wpisRembrandt a mali mistrzowie holenderscy
Fenomen Rembrandta na tle malarstwa holenderskich małych mistrzów XVII w. to temat wykładu bp. dr. hab. Michała Janochy, który towarzyszył wystawie obrazu "Jeździec polski" w Muzeum Łazienki Królewskie.
Przeczytaj cały wpisLukrecja Rembrandta
Kurator malarstwa holenderskiego i niderlandzkiego w paryskim Luwrze, Blaise Ducos, przedstawił późną twórczość Rembrandta na przykładzie namalowanego przez niego portretu Lukrecji.
Przeczytaj cały wpis
Most chiński w Łazienkach
Cyfrowa rekonstrukcja budowli z czasów króla Stanisława Augusta, która znajdowała się na skrzyżowaniu Promenady Królewskiej z Aleją Chińską.
Przeczytaj cały wpisSkąd nazwa "Łazienki Królewskie"?
Muzeum Łazienki Królewskie to letnia rezydencja Stanisława Augusta, ostatniego króla Polski. Początki założenia sięgają XVII w., gdy na zlecenie Stanisława Herakliusza Lubomirskiego wybudowano tu pawilon ogrodowy z łaźnią.
Przeczytaj cały wpisPoznaj Łazienki - Polski Język Migowy (PJM)
Przeczytaj cały wpis