Aktualności

Zobacz wszystkie
 • "Królewskie diagnozy". Sprawdź, o czym pisał Stanisław August

  Pisma publicystyczne ostatniego władcy Polski, które formułował w węzłowych momentach swojego panowania, znalazły się w "Królewskich diagnozach", najnowszej publikacji Muzeum Łazienki Królewskie. Dowiemy się m.in., co monarcha napisał po dokonanym na niego zamachu.

  Więcej
 • Muzealne zbiory bogatsze o broń palną z XVIII i XIX wieku

  Do zbiorów Muzeum Łowiectwa i Jeździectwa - Oddział Muzeum Łazienki Królewskie trafiło 40 sztuk dawnej broni palnej. Większość z nich to okazy myśliwskie, kilka ma charakter sportowy, z przeznaczeniem do strzelania do tarczy.  

  Więcej
 • "Stajnie Pegaza" - kolejny projekt ze środków UE w Łazienkach

  Nowa przestrzeń wystawiennicza i edukacyjna z bogatą ofertą programową dla wszystkich zwiedzających, w tym osób z niepełnosprawnościami, to główne założenia projektu "Stajnie Pegaza", kolejnego przedsięwzięcia w Łazienkach Królewskich współfinansowanego ze środków UE, który przyczyni się do ochrony dziedzictwa kulturowego. W Stajniach Kubickiego trwają już prace renowacyjne.

  Więcej
 • Rzeźbienie w lodzie w Łazienkach. Fotorelacja

  Z okazji odsłonięcia w Sapporo śnieżnych replik łazienkowskich zabytków na tarasie Pałacu na Wyspie 9 lutego 2020 r. odbyło się rzeźbienie w lodzie kopii Pomnika Chopina.

  Więcej

Zdjęcie dnia

Zobacz wszystkie

Wodozbiór w nowym blasku. Muzeum Łazienki Królewskie zakończyło projekt "Źródła przemian", dzięki któremu zabytek po latach otworzy się dla zwiedzających z nową ofertą edukacyjno-kulturalną. Zapraszamy już wiosną 2020 r. Fot. Paweł Czarnecki.