Zdjęcie dnia

Drzewo kwitnące na biało.

Magnolie w łazienkowskich ogrodach, fot. Paweł Czarnecki.

Wiosna w łazienkowskich ogrodach.
Fot. Paweł Czarnecki.

Rzeźba przedstawiająca schyloną pstać na tle antycznych ruin.

Amfiteatr w Muzeum Łazienki Królewskie, łączący w swej architekturze motyw antycznych ruin z funkcją teatru w otwartej przestrzeni, fot. Paweł Czarnecki.

Instalacja z replikami fresków z konkatedry św. Jana w Valletcie. Widoczne jest okrągłe sklepienie, na którym namalowane są sceny biblijne.

Instalacja z replikami fresków z konkatedry św. Jana w Valletcie autorstwa znakomitego malarza Mattia Pretiego, prezentowana na wystawie "Mattia Preti. Odkrywając barokowe tajemnice Malty" w Podchorążówce, fot. Paweł Czarnecki.

Łazienkowskie ogrody, fot. Paweł Czarnecki.

Łazienkowski ogród jesienią: widoczne są filetowe kwiaty, trawy i drzewa o żółtych liściach.

Ogród Oranżeryjny przy Starej Oranżerii jesienią, fot. Paweł Czarnecki.
 

Plenerowe widowisko teatralne "Noc listopadowa" Stanisława Wyspiańskiego w historycznych ogrodach Łazienek Królewskich. Spektakl w reżyserii Leszka Zdunia, z udziałem znakomitych aktorów scen polskich oglądać można 18, 19 i 20 września 2023 r. o godz. 20.00. WIĘCEJ O SPEKTAKLU
Fot. Paweł Czarnecki

Z okazji finisażu wystawy "Kolor życia. Frida Kahlo" 3 września 2023 r. w Muzeum Łazienki Królewskie odbył się spektakl "Frida" Teatru Współczesnego z Krakowa. Fot. Paweł Czarnecki
RECENZJA SPEKTAKLU "FRIDA"

Amfiteatr w Łazienkach Królewskich, fot. Paweł Czarnecki

Fragment plenerowej instalacji nawiązującej do słynnego La Casa Azul. To część wystawy "Kolor życia. Frida Kahlo", poświęconej twórczości meksykańskiej malarki. Ekspozycję oglądać można do 3 września 2023 r. w Muzeum Łazienki Królewskie. Fot. Paweł Czarnecki.

Wizyta premiera Mateusza Morawieckiego w Muzeum Łazienki Królewskie, gdzie 5 lipca 2023 r. szef polskiego rządu spotkał się z premier Włoch Giorgią Meloni. Fot. Paweł Czarnecki.

Z okazji Roku Fredrowskiego odbył się Festiwal Teatru Klasyki Polskiej i Muzeum Łazienki Królewskie, podczas którego w plenerze łazienkowskich ogrodów wystawione zostały "Śluby panieńskie" Aleksandra Fredry w reżyserii Lidii Sadowej. Fot. Paweł Czarnecki.

Wernisaż wystawy "Artystyczny Plac Zabaw" w Galerii Plenerowej przy ul. Parkowej. Uczestnicy wydarzenia stworzyli wspólnie pracę plastyczną, która stanie się elementem ekspozycji. Fot. Paweł Czarnecki.

Noc Muzeów 2023 w Łazienkach Królewskich. Jedną z atrakcji były pokazy teatralne. Znakomici aktorzy odegrali fragmenty "Nocy listopadowej" Stanisława Wyspiańskiego, fot. Paweł Czarnecki.

Pierwszomajowy Piknik Europejski w Łazienkach Królewskich z okazji 19. rocznicy przystąpienia Polski do UE, fot. Paweł Czarnecki.

22 lutego 2023 r. premier Mateusz Morawiecki spotkał się w Muzeum Łazienki Królewskie z prezydent Węgier Katalin Novák. Przywódcy omówili bieżące kwestie z zakresu współpracy dwustronnej i regionalnej, a także wyzwania związane z rosyjską agresją na Ukrainę.
Fot. Paweł Czarnecki.

Wystawa "Armia generała Andersa", autorstwa prof. Zbigniewa Wawra, dyrektora Muzeum Łazienki Królewskie, prezentowana jest w Galerii Plenerowej przy Al. Ujazdowskich. To ostatnia ekspozycja, którą profesor zrealizował według swojego pomysłu, a której nie zdążył już otworzyć. Wystawa przybliża historię powstania Polskich Sił Zbrojnych w ZSRR i ich szlak bojowy. Zawiera wiele archiwalnych zdjęć, również z prywatnych zbiorów dyrektora Wawra. Projekt sfinansowany został przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Fot. Paweł Czarnecki.

Widok na drzewa w łazienkowskich ogrodach z lotu ptaka. Korony drzew mają jesienne barwy od żółtej poprzez czerwoną po brązową i delikatnie zieloną.

Ogrody Muzeum Łazienki Królewskie jesienią. Fot. Paweł Czarnecki.

Lustrzana tafla, w której odbijają się zielone drzewa.

"Grające drzewo" w Ogrodzie Modernistycznym w Muzeum Łazienki Królewskie. Instalacja multimedialna, stworzona na cześć wybitnego kompozytora Krzysztofa Pendereckiego, składa się z lustrzanych powierzchni, odbijających pobliskie drzewa, i wygrywa utwór "Little partita in the old style" Piotra Orzechowskiego. Jest to część projektu "Ogród Pendereckiego" Instytutu Adama Mickiewicza. Fot. Paweł Czarnecki.

Dwóch mężczyzn w garniturach stoi na czerwonym dywanie przed wejściem do pałacu. Przed mężczyznami paradują żołnierze w mundurach, z uniesioną do góry bronią.

Polsko-hiszpańskie konsultacje międzyrządowe pod przewodnictwem premierów Mateusza Morawieckiego i Pedro Sancheza odbyły się 27 lipca 2022 r. w Muzeum Łazienki Królewskie. Po zakończeniu obrad podpisane zostało m.in. memorandum o porozumieniu w dziedzinie obronności. Fot. Paweł Czarnecki.

Trzech mężczyzn w garniturach i kobieta stoją przy zielonej roślinie. Z tyłu za nimi znajduje się grupa mężczyzn w garniturach.

Z udziałem prezydenta RP Andrzeja Dudy oraz prezydenta Republiki Słowenii Boruta Pahora 20 maja 2022 r. odbyło się uroczyste przekazanie Muzeum Łazienki Królewskie sadzonki najstarszej szlachetnej winorośli na świecie. To odmiana žametovka, która rośnie i owocuje od ponad 400 lat na starym mieście w Mariborze we wschodniej Słowenii. Fot. Paweł Czarnecki.

Mężczyzna grający na fortepianie na scenie w plenerze. Wokół stoi słuchająca koncertu publiczność.

Recital francuskiego pianisty Marca Laforêta zainaugurował 15 maja 2022 r. tegoroczny sezon Koncertów Chopinowskich w Łazienkach Królewskich. Fot. Paweł Czarnecki.

Grupa mężczyzn w garniturach i kobieta stojąca planszami wystawowymi, wiszącymi na ogrodzeniu.

Z udziałem wicepremiera, ministra kultury i dziedzictwa narodowego prof. Piotra Glińskiego 9 maja 2022 r. w Galerii Plenerowej przy Al. Ujazdowskich odbył się wernisaż wystawy "Ukraina. Wojna w Europie". Ekspozycję, przygotowaną przez ukraiński IPN, oglądać można do 30 maja 2022 r. Fot. Paweł Czarnecki.

Ułani w mundurach na koniach.

Z okazji Święta Konstytucji 3 maja 2022 r. w Łazienkach Królewskich odbył się piknik historyczny. Fot. Paweł Czarnecki.

Piknik Europejski 2022 w Łazienkach Królewskich. Jedną z pierwszomajowych atrakcji była parada służ mundurowych. Fot. Paweł Czarnecki.

Wernisaż wystawy "Opowieści węgierskie w malarstwie Győző Somogyiego", który odbył się 31 marca 2022 r. Ekspozycję uroczyście otworzyli ambasador Węgier Orsolya Zsuzsanna Kovács oraz prof. Zbigniew Wawer, dyrektor Muzeum Łazienki Królewskie. Fot. Paweł Czarnecki.

Zdjęcie przedstawiające dwie rzeźby. Z przodu widoczna jest głowa kobiety, z nią znajduje się popiersie mężczyzny.

Galeria Rzeźby Polskiej w Starej Oranżerii otwarta dla zwiedzających w nowej aranżacji. Zapraszamy od wtorku do czwartku w godz. 10.00-16.00, od piątku do soboty w godz. 10.00-17.00, w niedzielę w godz. 10.00-16.00. Fot. Paweł Czarnecki

Grupa artystów stoi na scenie Teatru Królewskiego i śpiewa. Nad artystami wisi ukraińska flaga w niebiesko-żółtych barwach.

Koncert "Łazienki dla Ukrainy", który odbył się 27 lutego 2022 r. w Teatrze Królewskim w Starej Oranżerii. Wydarzenie stanowiło wyraz wsparcia i solidarności z narodem ukraińskim, doświadczającym brutalnej agresji ze strony Rosji. Fot. Anita Kacprzyk.

Łabędź na wodą o zachodzie słońca.

Łabędź niemy w łazienkowskich ogrodach, fot. Paweł Czarnecki.

W pomieszczeniu Starej Oranżerii pod przeszkloną ścianą stoi duża rzeźba z drzewa. Wokół rzeźby chodzą ludzie.

W Starej Oranżerii do 13 lutego 2022 r. prezentowane jest dzieło "Dla Natashy". To jedna z dwóch monumentalnych rzeźb amerykańskiej artystki Ursuli von Rydingsvard, które oglądać można w Muzeum Łazienki Królewskie. Fot. Paweł Czarnecki.

Dwaj mężczyźni w zimowych okryciach podają sobie ręce. Mężczyźni stoją na tle plansz wystawowych, wiszących na ogrodzeniu. Po prawej stronie stoją dwie flagi.

Ambasador Republiki Chile Julio Bravo Yubini oraz dyrektor Muzeum Łazienki Królewskie prof. Zbigniew Wawer na uroczystym otwarciu wystawy "Chile i Polska podczas II wojny światowej", które odbyło się 10 stycznia 2022 r. w Galerii Plenerowej. Fot. Agnieszka Czarnecka.

Pięć kobiet stojących obok siebie i pozujących do zdjęcia w ogrodach Łazienek Królewskich, w tle za kobietami widać zieleń i fragment budynku.

Artystka światowego formatu, Ursula von Rydingsvard, odwiedziła Łazienki Królewskie. Prace rzeźbiarki, mieszkającej i tworzącej w Stanach Zjednoczonych, oglądać można będzie w Muzeum od 5 października 2021 r. Fot. Paweł Czarnecki.

Plansze wystawowe, na których prezentowane są zdjęcia roślin z łazienkowskiego ogrodu, wiszące na ogrodzeniu Galerii Plenerowej.

Wystawa plenerowa Ambasady Królestwa Niderlandów, ukazująca piękno i różnorodność Ogrodu Holenderskiego przy Starej Oranżerii. Ekspozycja prezentowana jest do 30 września 2021 r. w Galerii Plenerowej przy ul. Agrykola. Fot. Paweł Czarnecki.

Widok na Galerię Plenerową Łazienek Królewskich. Na ogrodzeniu, w otoczeniu drzew, wiszą plansze wystawowe. Przed ogrodzeniem znajduje się chodnik, przy którym stoją ławki.

Wystawa fotograficzna PZU "Wspieramy to, co ważne" w Galerii Plenerowej przy Al. Ujazdowskich. Ekspozycję oglądać można do 31 sierpnia 2021 r. Fot. Paweł Czarnecki.

Kobieta w sukni z epoki i mężczyzna w mundurze ułana, obok pozująca z nimi do zdjęcia starsza kobieta. Wszyscy stoją w łazienkowskiej alejce.

#PalaceDay w Łazienkach Królewskich. Podczas akcji Stowarzyszenia Europejskich Rezydencji Królewskich ARRE, która odbywa się w Europie 19 lipca, można było za darmo zwiedzać łazienkowskie obiekty i zrobić sobie zdjęcie z rekonstruktorami w strojach z epoki, fot. Paweł Czarnecki. 

Rzeźba Satyra nieopodal Pałacu na Wyspie, fot. Paweł Czarnecki.

Z okazji Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej północną fasadę Pałacu na Wyspie ozdobiła iluminacja w biało-czerwonych barwach. Muzeum Łazienki Królewskie przyłączyło się w ten sposób do akcji #mojaflaga, zainicjowanej przez Biuro Programu "Niepodległa". Fot. Paweł Czarnecki.  

Wiosna w Łazienkach Królewskich, fot. Paweł Czarnecki.

Rzeźba Satyra nieopodal Pałacu na Wyspie przedstawiająca Satyra wspartego na trzymanej w dłoniach niewielkiej latarni.

Rzeźba Satyra nieopodal Pałacu na Wyspie, fot. Paweł Czarnecki.

W łazienkowskich ogrodach, fot. Paweł Czarnecki.

Ogrody Łazienek Królewskich zimą, na ziemi leży śnieg, śniegiem oprószone są też drzewa wokół stawu, w górze, między drzewami, widać budynek Świątyni Sybilli.

Łazienki Królewskie zimą, fot. Paweł Czarnecki.

Dekoracje malarskie na suficie w Sali Salomona w Pałacu na Wyspie, po obu bokach na ścianach widoczne są fragmenty portretów.

Dekoracje malarskie w Sali Salomona w Pałacu na Wyspie, fot. Paweł Czarnecki.

Biały paw spacerujący w alejką w łazienkowskich ogrodach, wzdłuż której rosną drzewa.

Biały paw z Łazienek Królewskich, fot. Paweł Czarnecki.

Czarno-biała fotografia. W centrum podświetlony Belweder, za nim cztery słupy światła. Przed budynkiem stoją ludzie, nad bramą wjazdową wiszą flagi.

Belweder świątecznie iluminowany 10 listopada 1937 r. z okazji odzyskania przez Polskę niepodległości (fot. ze zbiorów NAC). O obchodach Święta Niepodległości w sąsiadującym z Łazienkami Królewskimi Belwederze - CZYTAJ WIĘCEJ.

Sekretarz stanu USA i szef MSZ stoją przed Pałacem na Wyspie, dotykając się łokciami.

Sekretarz stanu USA Mike Pompeo, który przyleciał do Polski, by wziąć udział w obchodach 100. rocznicy Bitwy Warszawskiej, 15 sierpnia 2020 r. spotkał się w Łazienkach Królewskich z szefem MSZ Jackiem Czaputowiczem. Rozmowy dotyczyły m.in obronności i gospodarki. Fot. Monika Zielska.

Drzewa w łazienkowskich ogrodach.

Drzewa w łazienkowskich ogrodach, fot. Paweł Czarnecki.

Różnokolorowe kwiaty kwitnące w ogrodach Łazienek.

Ogrody Łazienek Królewskich, fot. Paweł Czarnecki.

Ptaki w gnieździe na wodzie ze swoimi młodymi.

Para łysek z Łazienek Królewskich ze swoim potomstwem. Młode staną się samodzielne w połowie lipca. Do tego czasu najpierw będą pod opieką obojga rodziców, następnie zajmie się nimi samiec, gdyż samica założy kolejny lęg, fot. Paweł Czarnecki.

Rzeźba będąca personifikacją rzeki Bug, przedstawiająca starego mężczyznę z wieńcem na głowie. Na rzeźbie siedzi błękitny paw..

Paw, jeden z mieszkańców łazienkowskich ogrodów, fot. Paweł Czarnecki.
 

Kwiaty rosnące na trawniku.

Wiosna w Łazienkach Królewskich, fot. Paweł Czarnecki.

Wodozbiór w nowym blasku. Muzeum Łazienki Królewskie zakończyło projekt "Źródła przemian", dzięki któremu zabytek po latach otworzy się dla zwiedzających z nową ofertą edukacyjno-kulturalną, fot. Paweł Czarnecki.

Łazienki Królewskie o zmierzchu, fot. Paweł Czarnecki.

Kaczki z łazienkowskich ogrodów, fot. Paweł Czarnecki.

Wiewiórka, jeden z mieszkańców łazienkowskich ogrodów, fot. Paweł Czarnecki.

Aktorzy Oskar Hamerski i prof. Jarosław Gajewski stojąc, czytają. Mężczyna z prawej unosi palec wskazujący.

Czytanie performatywne tekstu "Nasze Virtuti Militari" w wykonaniu aktorów Teatru Narodowego, Oskara Hamerskiego i prof. Jarosława Gajewskiego, które odbyło się 18 listopada 2019 r. w Teatrze Królewskim w Starej Oranżerii. Wydarzenie towarzyszyło wystawie "Virtuti Militari".

Jesień w łazienkowskich ogrodach, fot. Paweł Czarnecki.

Ludzie oglądający wystawę w Galerii Plenerowej w Łazienkach Królewskich.

Wystawa "Francuska Misja Wojskowa. W stulecie powstania", którą oglądać można było w Galerii Plenerowej przy ul. Agrykola do 20 października 2019 r., fot. Paweł Czarnecki.

Trzy maski  japońskiego teatru nō wiszące nad czarnej ścianie, nad nim znajdują się ozdobione japońskimi wzorami dwa wachlarze.

Maski japońskiego teatru nō, które prezentowane są w Pałacu na Wyspie od 26 do 29 września 2019 r. Ekspozycja towarzyszy występom artystów Teatru Tessenkai w Łazienkach Królewskich, fot. Paweł Czarnecki. 

Minister Subrahmanyam Jaishankar wpisuje się w Pałacu na Wyspie do księgi pamiątkowej Muzeum. Po prawej stronie stoi minister Czaputowicz.

Minister spraw zagranicznych Jacek Czaputowicz oraz minister spraw zagranicznych Republiki Indii Subrahmanyam Jaishankar spotkali się 29 sierpnia 2019 r. w Łazienkach Królewskich. Była to pierwsza od 32 lat wizyta szefa dyplomacji Indii w Polsce. W Pałacu na Wyspie minister Subrahmanyam Jaishankar wpisał się do księgi pamiątkowej Muzeum. Fot. Paweł Czarnecki.

Widok na łazienkowski ogród, widoczna jest trawa i kolorowe krzewy.

Holenderski Ogród Kwiatowy przy Starej Oranżerii, fot. Paweł Czarnecki.

Ogród Oranżeryjny przy Starej Oranżerii, fot. Paweł Czarnecki.

Projekty Macieja Zienia, inspirowane malarstwem ściennym oraz rzeźbami i obrazami z letniej rezydencji króla Stanisława Augusta, które oglądać można na wystawie w Pałacu na Wyspie, fot. Paweł Czarnecki.

Kaczki z łazienkowskich ogrodów, fot. Paweł Czarnecki.

Łazienkowskie ogrody, fot. Paweł Czarnecki.

Koncert muzyki góralskiej towarzyszący wystawie Muzeum Tatrzańskiego "W góry piękniejsze od Tatr (…) nie wierzę", który odbył się 28 kwietnia w Pałacu na Wyspie, fot. Paweł Czarnecki.

Spektakl baletowy "Z Bułgarią w sercu", który odbył się 6 kwietnia 2019 r. w Teatrze Królewskim. Wystąpili młodzi tancerze z Państwowej Szkoły Muzyki i Sztuk Scenicznych im. Christiny Morfowej ze Starej Zagory, fot. Paweł Czarnecki.

Wiosna w łazienkowskich ogrodach tuż-tuż, fot. Paweł Czarnecki.

Sikora - jeden z mieszkańców łazienkowskiego ogrodu, fot. Paweł Czarnecki.

Łazienki Królewskie zimą, fot. Paweł Czarnecki.

Centrum Edukacji Ekologicznej w Nowej Palmiarni - sprawdź, co się tam dzieje! Fot. Paweł Czarnecki.

Ogrody Łazienek Królewskich zimą, fot. Paweł Czarnecki.

Pokaz kawaleryjski na hipodromie, fot. Paweł Czarnecki.

Na integracyjnym placu zabaw w Muzeum Łazienki Królewskie pojawiła się karuzela dostosowana do potrzeb dzieci niepełnosprawnych ruchowo. Zakup zabawki sfinansowany został przez Fundację Spartanie Dzieciom.

Koncert z cyklu "Wieczory z Księciem Poetów". 12 listopada 2018 r. w Teatrze Królewskim kompozytorka i pieśniarka Dominika Świątek zaśpiewała własne kompozycje stworzone do wierszy Zbigniewa Herberta. Towarzyszyli jej Konrad Kubicki - kontrabas, Wojciech Kidoń - perkusja, fot. Paweł Czarnecki.

Jesienny flash mob w Łazienkach Królewskich, fot. Jolanta Mleczak.

Jesień 2018 w łazienkowskich ogrodach, fot. Paweł Czarnecki

Ogrody Łazienek Królewskich, fot. Paweł Czarnecki.

Szwadron Kawalerii Wojska Polskiego uświetniający uroczyste otwarcie wystawy poświęconej gen. dyw. Bolesławowi Wieniawie-Długoszowskiemu. Ekspozycję oglądać można w Pałacu Myślewickim od 21 do 30 września 2018 r., fot. Paweł Czarnecki.

Opera "Farnace" Antoniego Vivaldiego, która wystawiona została w Teatrze Królewskim 2 września 2018 r. podczas IV Festiwalu Oper Barokowych, fot. Paweł Czarnecki.

Paw, jeden z mieszkańców łazienkowskich ogrodów, fot. Paweł Czarnecki.

Pokaz japońskiego ceremoniału przyrządzania herbaty, który odbył się 21 lipca 2018 r. w Pałacu na Wyspie, fot. Paweł Czarnecki.

Weekend z muzyką północy na Festiwalu Strefa Ciszy. Na Scenie Opowiadaczy wystąpili Basia Derlak i muzycy grający na archaicznych  instrumentach, fot. Paweł Czarnecki.

Festiwal Strefa Ciszy w Łazienkach Królewskich, występ zespołu Janusz Prusinowski Kompania, fot. Paweł Czarnecki.

Japońskie maski z tradycyjnego teatru , fot. Paweł Czarnecki.  

Dzięcioł duży z łazienkowskich ogrodów, fot. Paweł Czarnecki. 

Recital Ingolfa Wundera, zdobywcy II nagrody w XVI Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. Fryderyka Chopina, który 13 maja 2018 r. zainaugurował 59. sezon Koncertów Chopinowskich w Łazienkach Królewskich.

V Warszawskie Dni Kawaleryjskie na hipodromie w Łazienkach Królewskich, fot. Paweł Czarnecki.

Majówka 2018 w Łazienkach Królewskich, fot. Paweł Czarnecki.

Członkowie Towarzystwa Stanisławowskiego, którzy 3 maja 2018 r. podczas obchodów Święta Konstytucji zaprezentują XVIII-wieczne gry i zabawy oraz stroje z epoki. Fot. Paweł Czarnecki.
 

ŚWIĘTO KONSTYTUCJI - PROGRAM

Warsztaty rysunkowe dla młodzieży i dorosłych w Starej Oranżerii, fot. Paweł Czarnecki.

Spotkanie szefa polskiej dyplomacji Jacka Czaputowicza z nowym ministrem spraw zagranicznych Niemiec Heiko Maasem podczas jego pierwszej wizyty w Polsce. Rozmowa, która odbyła się 16 marca 2018 r. w Pałacu na Wyspie, dotyczyła m.in. bezpieczeństwa międzynarodowego oraz oceny stosunków dwustronnych, fot. Paweł Czarnecki. 

 

 

Zima w łazienkowskim ogrodzie, fot. Paweł Czarnecki.

Koncert "Mów spokojniej", który odbył się 19 stycznia 2018 r. w Teatrze Królewskim w cyklu "Jazz w Łazienkach Królewskich", fot. Paweł Czarnecki.

Spotkanie z publicznością w cyklu "Wnętrze jako maskarada", poświęcone osiemnastowiecznemu upodobaniu do maskarad, fot. Paweł Czarnecki.

Koncert Łukasz Pawlik Quartet feat. Mike Stern w Teatrze Królewskim, fot. Paweł Czarnecki.

Jeden z żyrandoli zdobiących Salę Balową w Pałacu na Wyspie, fot. Paweł Czarnecki.

Grupa rekonstrukcyjna Stowarzyszania Arsenał w strojach z lat 1780-1794. Prezentacja ubiorów odbyła się w Pałacu Myślewickim, w ramach akcji "Darmowy listopad", fot. Paweł Czarnecki.  

Wymagająca, ale jakże wdzięczna sztuka kaligrafii w wykonaniu kaligrafa Jolanty Drozd, w ramach akcji "Listy z Łazienek", która jest jedną z atrakcji "Darmowego listopada", fot. Paweł Czarnecki. 

 

 

Wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych w Pałacu na Wyspie. Akcja odbyła się w Święto Niepodległości, w ramach projektu "Muzyka łączy pokolenia". Fot. Paweł Czarnecki.

3 listopada 2017 r. w Teatrze Królewskim wystawiony został spektakl "Dziady - Widma", jako pierwsza premiera sceniczna Polskiej Opery Kameralnej. 

Jesień w Łazienkach Królewskich, fot. Paweł Czarnecki.

Pawie w łazienkowskich ogrodach, fot. Paweł Czarnecki.

Opera "Farnace" Antonia Vivaldiego w Teatrze Królewskim, fot. Paweł Czarnecki.

Holenderski Ogród Kwiatowy przy Starej Oranżerii, fot. Paweł Czarnecki.

Koncert z cyklu "Muzyczne spotkania w Łazienkach Królewskich", zorganizowany przez fundację Lakmé-Art we współpracy z Muzeum Łazienki Królewskie. W Teatrze Królewskim wystąpili soliści operowi: Sylwia Krzysiek (sopran), Monika Ledzion (mezzosopran), Tomasz Krzysica (tenor) i Piotr Kędziora (baryton), fot. Lakmé-Art.

Wystawa "Przemysł Warszawy w służbie Wojska Polskiego" w Galerii Plenerowej przy Al. Ujazdowskich, którą oglądać można do 3 września 2017 r., fot. Paweł Czarnecki. 

Koncert "Jazz w pięciu smakach" w Ogrodzie Chińskim, który odbył się 6 sierpnia 2017 r., w ramach Festiwalu Światła, fot. Paweł Czarnecki.

Pokaz teatralny "Co boli, co porusza, czyli mięsko zjedz, ziemniaczki zostaw i ulep mnie z" w Starej Oranżerii, przygotowany przez młodzież uczestniczącą w projekcie "Letnia rezydencja", fot. Dawid Żuchowicz.

Rękopis pieśni "Wiosna", Fryderyka Chopina. Autograf przekazany został Muzeum Fryderyka Chopina podczas konferencji prasowej, która odbyła się 12 lipca 2017 r. w Pałacu na Wyspie. W wydarzeniu uczestniczył wicepremier, minister kultury i dziedzictwa narodowego prof. Piotr Gliński. Fot. Paweł Czarnecki.

Nauka walca podczas Festiwalu Strefa Ciszy w Łazienkach Królewskich, fot. Paweł Czarnecki.

Holenderski Ogród Kwiatowy przy Starej Oranżerii, fot. Paweł Czarnecki.

Wernisaż wystawy "Józef Piłsudski. W 150. rocznicę urodzin", który odbył się 13 czerwca 2017 r. w Galerii Plenerowej przy Al. Ujazdowskich w Warszawie. Ekspozycję poświęconą Komendantowi Legionów Polskich można oglądać do 3 lipca, fot. Paweł Czarnecki.

Spotkanie ministrów spraw zagranicznych Węgier i Polski, Petera Szijjarto i Witolda Waszczykowskiego, 12 czerwca 2017 r. w Pałacu na Wyspie, fot. Paweł Czarnecki.  

Samica kaczki mandarynki z młodymi, fot. Paweł Czarnecki.

Polsko-słowackie konsultacje międzyrządowe pod przewodnictwem premierów Beaty Szydło oraz Roberta Fico. Rozmowy o współpracy gospodarczej, handlowej i inwestycyjnej odbyły się 31 maja 2017 r. w Pałacu na Wyspie, fot. Paweł Czarnecki.

Wystawa "Joseph Conrad - Pasażer z Nostromo" w Galerii Plenerowej przy Al. Ujazdowskich, którą można oglądać do 31 maja 2017 r., fot. Paweł Czarnecki.

Noc Muzeów w Łazienkach Królewskich, koncert Motion Trio w Amfiteatrze, fot. Paweł Czarnecki.

Tulipan Royal Łazienki przy Pałacu na Wyspie, fot. Paweł Czarnecki.

Łabędzie z Łazienek Królewskich, fot. Paweł Czarnecki.

IV Warszawskie Dni Kawaleryjskie w Łazienkach Królewskich, fot. Paweł Czarnecki.

Piknik Europejski w Łazienkach Królewskich, fot. Paweł Czarnecki.

Rzeźba uosabiająca rzekę Bug, która znajduje się na tarasie przed Pałacem na Wyspie, fot. Paweł Czarnecki.

Ogrody Łazienek Królewskich zdobią krzewy magnolii, fot. Paweł Czarnecki.

Jeden z pawi zamieszkujących łazienkowskie ogrody, fot. Paweł Czarnecki.

Ministrowie spraw zagranicznych Ukrainy i Polski, Pawło Klimkin i Witold Waszczykowski, spotkali się 15 marca 2017 r. w Łazienkach Królewskich, fot. Paweł Czarnecki.

Ministrowie spraw zagranicznych Polski i Belgii, Witold Waszczykowski i Didier Reynders, spotkali się 14 marca 2017 r. w Pałacu na Wyspie, fot. Paweł Czarnecki.

Warsztaty dla najmłodszych "Kropki w paski" w Starej Kordegardzie, fot. Paweł Czarnecki

Pierwsze w tym roku oznaki wiosny w ogrodach Łazienek Królewskich, fot. Paweł Czarnecki.

Sarna z łazienkowskich ogrodów, fot. Paweł Czarnecki.

Zimowy Wieczór Światła w Łazienkach Królewskich, fot. Paweł Czarnecki.
 

Ściana z roślin w Sali Musztry w Podchorążówce, przygotowana z okazji konferencji "Zieleń i światło", zorganizowanej przez Ambasadę Królestwa Niderlandów i Muzeum Łazienki Królewskie, fot. Paweł Czarnecki.

15 lutego 2017 r. w Pałacu na Wyspie nagrodzono laureatów konkursu Generalnego Konserwatora Zabytków i Stowarzyszenia Konserwatorów Zabytków. Uhonorowane zostały najlepsze prace studialne, naukowe oraz popularyzatorskie dotyczące ochrony zabytków i muzealnictwa.

W Teatrze Królewskim 9 lutego 2017 r. odbyła się uroczysta premiera serialu kostiumowo-kryminalnego "Belle Epoque", który na antenie TVN startuje 15 lutego, fot. Paweł Czarnecki.

Dzieci w strojach z epoki na Zamku Frederiksborg w Hillerød (Dania), który jest partnerem Łazienek Królewskich w międzynarodowym projekcie "Ogrody Światła". Współpracy tej poświęcona jest wystawa w Galerii Plenerowej, którą można oglądać przy Al. Ujazdowskich do 20 lutego 2017 r.  

Warsztaty dla dzieci "Kropki w paski. Kolekcja kolorów" w Starej Kordegardzie, fot. Paweł Czarnecki.

Zima w łazienkowskich ogrodach, fot. Paweł Czarnecki.

Warsztaty dla dzieci "Baśnie nie tylko o księżniczkach" w Starej Kordegardzie, fot. Paweł Czarnecki.

Grupa Arsenał (Stowarzyszenie Regimentów i Pułków Polskich 1717-1831) w Pałacu Myślewickim, fot. Paweł Czarnecki

Ogrody Łazienek Królewskich, fot. Paweł Czarnecki.

Znakomici muzycy Warszawskiej Opery Kameralnej wystąpili podczas konceru, który odbył się 7 stycznia 2017 r., w cyklu "Barok w Teatrze Królewskim", fot. Paweł Czarnecki.

A. Kędzierski, Ślizgawka w Łazienkach. Rycina z tygodnika "Kłosy" wydawanego w latach 1865-1890.

W Galerii Plenerowej można oglądać wystawę "25 lat grania Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy". Pracownicy WOŚP oraz Muzeum Łazienki Królewskie wspólnie zawiesili fotografie na ogrodzeniu przy Al. Ujazdowskich w Warszawie. Fot. Łukasz Widziszowski.

W Teatrze Królewskim wystąpił zespół "Mazowsze", który zaśpiewał najpiękniejsze polskie kolędy i pastorałki. Koncert odbyły się 9 i 10 grudnia 2016 r., fot. Paweł Czarnecki.

Świąteczna iluminacja Alei Chińskiej, fot. Paweł Czarnecki.

Warsztaty dla dzieci w nowo otwartej Pracowni Artysty w Starej Oranżerii, fot. Paweł Czarnecki.

Ludzie stojący na placu.

"Darmowy listopad 2016" w Łazienkach Królewskich, fot. Paweł Czarnecki.

Ogrody Łazienek Królewskich jesienią, widoczne są zielono-żółto-czerwone drzewa rosnące wzdłuż wody.

Jesień w Łazienkach Królewskich, fot. Paweł Czarnecki.

Wiewiórka stojąca między dwoma pniami drzew.

Ogród Łazienek Królewskich, fot. Paweł Czarnecki.

Widok na Pałac na Wyspie.

Pałac na Wyspie, fot. Paweł Czarnecki.