Zdjęcie dnia

Zima w łazienkowskim ogrodzie, fot. Paweł Czarnecki.

Koncert "Mów spokojniej", który odbył się 19 stycznia 2018 r. w Teatrze Królewskim w cyklu "Jazz w Łazienkach Królewskich", fot. Paweł Czarnecki.

Spotkanie z publicznością w cyklu "Wnętrze jako maskarada", poświęcone osiemnastowiecznemu upodobaniu do maskarad, fot. Paweł Czarnecki.

Warsztaty rysunkowe dla młodzieży i dorosłych w Starej Oranżerii, fot. Paweł Czarnecki.

Koncert Łukasz Pawlik Quartet feat. Mike Stern w Teatrze Królewskim, fot. Paweł Czarnecki.

Wiewiórka, jeden z mieszkańców łazienkowskich ogrodów, fot. Paweł Czarnecki.

Jeden z żyrandoli zdobiących Salę Balową w Pałacu na Wyspie, fot. Paweł Czarnecki.

Grupa rekonstrukcyjna Stowarzyszania Arsenał w strojach z lat 1780-1794. Prezentacja ubiorów odbyła się w Pałacu Myślewickim, w ramach akcji "Darmowy listopad", fot. Paweł Czarnecki.  

Wymagająca, ale jakże wdzięczna sztuka kaligrafii w wykonaniu kaligrafa Jolanty Drozd, w ramach akcji "Listy z Łazienek", która jest jedną z atrakcji "Darmowego listopada", fot. Paweł Czarnecki. 

 

 

Wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych w Pałacu na Wyspie. Akcja odbyła się w Święto Niepodległości, w ramach projektu "Muzyka łączy pokolenia". Fot. Paweł Czarnecki.

3 listopada 2017 r. w Teatrze Królewskim wystawiony został spektakl "Dziady - Widma", jako pierwsza premiera sceniczna Polskiej Opery Kameralnej. 

Holenderski Ogród Kwiatowy przy Starej Oranżerii, fot. Paweł Czarnecki.
 

Jesień w Łazienkach Królewskich, fot. Paweł Czarnecki.

Rzeźba Satyra nieopodal Pałacu na Wyspie, fot. Paweł Czarnecki.

Pawie w łazienkowskich ogrodach, fot. Paweł Czarnecki.

Opera "Farnace" Antonia Vivaldiego w Teatrze Królewskim, fot. Paweł Czarnecki.

Holenderski Ogród Kwiatowy przy Starej Oranżerii, fot. Paweł Czarnecki.

Koncert z cyklu "Muzyczne spotkania w Łazienkach Królewskich", zorganizowany przez fundację Lakmé-Art we współpracy z Muzeum Łazienki Królewskie. W Teatrze Królewskim wystąpili soliści operowi: Sylwia Krzysiek (sopran), Monika Ledzion (mezzosopran), Tomasz Krzysica (tenor) i Piotr Kędziora (baryton), fot. Lakmé-Art.

Wystawa "Przemysł Warszawy w służbie Wojska Polskiego" w Galerii Plenerowej przy Al. Ujazdowskich, którą oglądać można do 3 września 2017 r., fot. Paweł Czarnecki. 

Koncert "Jazz w pięciu smakach" w Ogrodzie Chińskim, który odbył się 6 sierpnia 2017 r., w ramach Festiwalu Światła, fot. Paweł Czarnecki.

Pokaz teatralny "Co boli, co porusza, czyli mięsko zjedz, ziemniaczki zostaw i ulep mnie z" w Starej Oranżerii, przygotowany przez młodzież uczestniczącą w projekcie "Letnia rezydencja", fot. Dawid Żuchowicz.

Rękopis pieśni "Wiosna", Fryderyka Chopina. Autograf przekazany został Muzeum Fryderyka Chopina podczas konferencji prasowej, która odbyła się 12 lipca 2017 r. w Pałacu na Wyspie. W wydarzeniu uczestniczył wicepremier, minister kultury i dziedzictwa narodowego prof. Piotr Gliński. Fot. Paweł Czarnecki.

Nauka walca podczas Festiwalu Strefa Ciszy w Łazienkach Królewskich, fot. Paweł Czarnecki.

Holenderski Ogród Kwiatowy przy Starej Oranżerii, fot. Paweł Czarnecki.

Wernisaż wystawy "Józef Piłsudski. W 150. rocznicę urodzin", który odbył się 13 czerwca 2017 r. w Galerii Plenerowej przy Al. Ujazdowskich w Warszawie. Ekspozycję poświęconą Komendantowi Legionów Polskich można oglądać do 3 lipca, fot. Paweł Czarnecki.

Spotkanie ministrów spraw zagranicznych Węgier i Polski, Petera Szijjarto i Witolda Waszczykowskiego, 12 czerwca 2017 r. w Pałacu na Wyspie, fot. Paweł Czarnecki.  

Holenderski Ogród Kwiatowy przy Starej Oranżerii, fot. Paweł Czarnecki.

Samica kaczki mandarynki z młodymi, fot. Paweł Czarnecki.

Polsko-słowackie konsultacje międzyrządowe pod przewodnictwem premierów Beaty Szydło oraz Roberta Fico. Rozmowy o współpracy gospodarczej, handlowej i inwestycyjnej odbyły się 31 maja 2017 r. w Pałacu na Wyspie, fot. Paweł Czarnecki.

Wystawa "Joseph Conrad - Pasażer z Nostromo" w Galerii Plenerowej przy Al. Ujazdowskich, którą można oglądać do 31 maja 2017 r., fot. Paweł Czarnecki.

Noc Muzeów w Łazienkach Królewskich, koncert Motion Trio w Amfiteatrze, fot. Paweł Czarnecki.

Rzeźba Satyra nieopodal Pałacu na Wyspie, fot. Paweł Czarnecki.

Tulipan Royal Łazienki przy Pałacu na Wyspie, fot. Paweł Czarnecki.

Łabędzie z Łazienek Królewskich, fot. Paweł Czarnecki.

IV Warszawskie Dni Kawaleryjskie w Łazienkach Królewskich, fot. Paweł Czarnecki.

Piknik Europejski w Łazienkach Królewskich, fot. Paweł Czarnecki.

Członkowie Towarzystwa Stanisławowskiego w Pałacu na Wyspie, gdzie 25 kwietnia 2017 r. odbyła się konferencja prasowa na temat nowego sezonu wiosna-lato w Łazienkach Królewskich. Jedną z atrakcji zbliżającej się majówki będzie prezentacja XVIII-wiecznych gier i zabaw oraz strojów z epoki przez Towarzystwo Stanisławowskie. Fot. Paweł Czarnecki.

Rzeźba uosabiająca rzekę Bug, która znajduje się na tarasie przed Pałacem na Wyspie, fot. Paweł Czarnecki.

Ogrody Łazienek Królewskich zdobią krzewy magnolii, fot. Paweł Czarnecki.

Wiosna w Łazienkach Królewskich, fot. Paweł Czarnecki.

Jeden z pawi zamieszkujących łazienkowskie ogrody, fot. Paweł Czarnecki.

Ministrowie spraw zagranicznych Ukrainy i Polski, Pawło Klimkin i Witold Waszczykowski, spotkali się 15 marca 2017 r. w Łazienkach Królewskich, fot. Paweł Czarnecki.

Ministrowie spraw zagranicznych Polski i Belgii, Witold Waszczykowski i Didier Reynders, spotkali się 14 marca 2017 r. w Pałacu na Wyspie, fot. Paweł Czarnecki.

W łazienkowskich ogrodach, fot. Paweł Czarnecki.

Warsztaty dla najmłodszych "Kropki w paski" w Starej Kordegardzie, fot. Paweł Czarnecki

Pierwsze w tym roku oznaki wiosny w ogrodach Łazienek Królewskich, fot. Paweł Czarnecki.

Sarna z łazienkowskich ogrodów, fot. Paweł Czarnecki.

Zimowy Wieczór Światła w Łazienkach Królewskich, fot. Paweł Czarnecki.
 

Ściana z roślin w Sali Musztry w Podchorążówce, przygotowana z okazji konferencji "Zieleń i światło", zorganizowanej przez Ambasadę Królestwa Niderlandów i Muzeum Łazienki Królewskie, fot. Paweł Czarnecki.

15 lutego 2017 r. w Pałacu na Wyspie nagrodzono laureatów konkursu Generalnego Konserwatora Zabytków i Stowarzyszenia Konserwatorów Zabytków. Uhonorowane zostały najlepsze prace studialne, naukowe oraz popularyzatorskie dotyczące ochrony zabytków i muzealnictwa.

W Teatrze Królewskim 9 lutego 2017 r. odbyła się uroczysta premiera serialu kostiumowo-kryminalnego "Belle Epoque", który na antenie TVN startuje 15 lutego, fot. Paweł Czarnecki.

Dzieci w strojach z epoki na Zamku Frederiksborg w Hillerød (Dania), który jest partnerem Łazienek Królewskich w międzynarodowym projekcie "Ogrody Światła". Współpracy tej poświęcona jest wystawa w Galerii Plenerowej, którą można oglądać przy Al. Ujazdowskich do 20 lutego 2017 r.  

Warsztaty dla dzieci "Kropki w paski. Kolekcja kolorów" w Starej Kordegardzie, fot. Paweł Czarnecki.

Zima w łazienkowskich ogrodach, fot. Paweł Czarnecki.

Warsztaty dla dzieci "Baśnie nie tylko o księżniczkach" w Starej Kordegardzie, fot. Paweł Czarnecki.

Grupa Arsenał (Stowarzyszenie Regimentów i Pułków Polskich 1717-1831) w Pałacu Myślewickim, fot. Paweł Czarnecki

Ogrody Łazienek Królewskich, fot. Paweł Czarnecki.

Znakomici muzycy Warszawskiej Opery Kameralnej wystąpili podczas konceru, który odbył się 7 stycznia 2017 r., w cyklu "Barok w Teatrze Królewskim", fot. Paweł Czarnecki.

A. Kędzierski, Ślizgawka w Łazienkach. Rycina z tygodnika "Kłosy" wydawanego w latach 1865-1890.

W Galerii Plenerowej można oglądać wystawę "25 lat grania Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy". Pracownicy WOŚP oraz Muzeum Łazienki Królewskie wspólnie zawiesili fotografie na ogrodzeniu przy Al. Ujazdowskich w Warszawie. Fot. Łukasz Widziszowski.

W Teatrze Królewskim wystąpił zespół "Mazowsze", który zaśpiewał najpiękniejsze polskie kolędy i pastorałki. Koncert odbyły się 9 i 10 grudnia 2016 r., fot. Paweł Czarnecki.

Sikora - jeden z mieszkańców łazienkowskiego ogrodu, fot. Paweł Czarnecki.

Świąteczna iluminacja Alei Chińskiej, fot. Paweł Czarnecki.

Warsztaty dla dzieci w nowo otwartej Pracowni Artysty w Starej Oranżerii, fot. Paweł Czarnecki.

"Darmowy listopad 2016" w Łazienkach Królewskich, fot. Paweł Czarnecki.

Jesień w Łazienkach Królewskich, fot. Paweł Czarnecki.

Ogród Łazienek Królewskich, fot. Paweł Czarnecki.

Pałac na Wyspie, fot. Paweł Czarnecki.