Wystawa: "Symbole wolności bałtyckiej"
Ordery państw bałtyckich z okresu międzywojnia, pochodzące ze zbiorów wybitnego litewskiego kolekcjonera Viliusa Kavaliauskasa, prezentowane będą od 2 lutego do 9 maja 2021 r. na wystawie w Podchorążówce.
WięcejTron królów Polski w Pałacu na Wyspie
Bogato rzeźbiony, złocony tron audiencyjny z I poł. XVIII w., z którego korzystali August II oraz August III, prezentowany będzie w Pałacu na Wyspie od 2 lutego do 31 maja 2021 r. Barokowy mebel, ozdobiony herbami Rzeczypospolitej i Saksonii, jest jednym z niewieluzachowanych foteli tronowych z okresu unii polsko-saskiej.
WięcejMinister spraw zagranicznych Litwy w Łazienkach
Przebywający z oficjalną wizytą w Polsce szef litewskiej dyplomacji Gabrielius Landsbergis odwiedził Muzeum Łazienki Królewskie, gdzie 8 lutego 2021 r. obejrzał wystawę "Symbole wolności bałtyckiej" w Podchorążówce.
WięcejKrólewskie miniatury w Łazienkach
Zbiory Muzeum Łazienki Królewskie powiększyły się o kolejne cenne obiekty. Są wśród nich m.in. dwie piękne miniatury, pochodzące z kolekcji Stanisława Augusta, oraz srebrny koszyczek, wykonany w II poł. XVIII w. przez Carla Ludwiga Berendta, gdańskiego złotnika.
WięcejŁazienkowskie obiekty otwarte. Zwiedzaj bezpiecznie
Muzeum Łazienki Królewskie ponownie otwarte jest dla naszych gości. Udostępnione są takie zabytki, jak Pałac na Wyspie, Stara Oranżeria z Teatrem Królewskim oraz Pałac Myślewicki. Prosimy, aby w czasie zwiedzania przestrzegać zasad bezpieczeństwa.
Więcej"Braterstwo broni". Nowa publikacja Muzeum Łazienki Królewskie
Dwujęzyczny album poświęcony wzajemnemu wsparciu, jakiego udzieliły sobie narody polski i francuski w latach 1914-1924, w czasie walki o niepodległość i odrodzenie państwa polskiego, to najnowsza publikacja wydana przez Jana Romana Potockiego i Muzeum Łazienki Królewskie.
WięcejKonkurs na krzyżówkę ekologiczną
Uczniów szkół podstawowych oraz placówek opiekuńczo-wychowawczych i edukacyjnych zapraszamy do udziału w 7. edycji ogólnopolskiego konkursu na krzyżówkę "Ochrona i kształtowanie środowiska". Na prace czekamy do 30 kwietnia 2021 r.
Więcej#PuzzleKuratorskie. Poznaj królewskie dzieła
Zajrzyj do ukochanej rezydencji króla Stanisława Augusta. W nowym cyklu #PuzzleKuratorskie historycy sztuki prezentują najciekawsze dzieła z Pałacu na Wyspie, które - niczym elementy układanki - tworzą jedno z najpiękniejszych miejsc oświeceniowej Europy.
WięcejFerie po królewsku w Rezydencjach Królewskich
Wirtualne spacery, muzyczne warsztaty oraz opowiadane online bajki i legendy to główne atrakcje "Ferii po królewsku", wspólnej akcji Rezydencji Królewskich, prowadzonej dla dzieci i młodzieży od 4 do 17 stycznia 2021 r.
Więcej#WirtualnyPrzewodnik. Zwiedzaj online
Odkrywaj tajemnice letniej rezydencji króla Stanisława Augusta podczas wirtualnego spaceru. W pierwszej odsłonie zwiedzania online zapraszamy do Pałacu na Wyspie, gdzie zobaczymy m.in. Salę Balową, Salę Salomona i Rotundę.
WięcejBiały Dom i Wodozbiór - wirtualny spacer
Obejrzyj online wnętrza Białego Domu i Wodozbioru, cennych zabytków Muzeum Łazienki Królewskie, które odzyskały dawną świetność dzięki pracom konserwatorsko-remontowym, zachowującym owo dziedzictwo kulturowe dla przyszłych pokoleń.
WięcejAlicja Majewska śpiewa kolędy w Łazienkach
Z okazji świąt Bożego Narodzenia zapraszamy do wysłuchania kolęd w wykonaniu znanej piosenkarki, Alicji Majewskiej. Artystce towarzyszy kwartet smyczkowy, a nagrań dokonano w pięknych, zabytkowych wnętrzach Pałacu na Wyspie.
WięcejŚwiąteczna iluminacja w Alei Chińskiej
Muzeum Łazienki Królewskie rozbłysło świąteczno-noworocznym blaskiem. Aleję Chińską - od bramy przy ul. Agrykola do bramy przy ul. Gagarina - zdobi stylowa iluminacja świetlna.
WięcejKonkurs dla dzieci "Przygody Pegaza w Łazienkach Królewskich"
Przedszkolaków i uczniów szkół podstawowych zapraszamy do udziału w konkursie plastycznym. Puśćcie wodze fantazji i stwórzcie prace o przygodach Pegaza w Łazienkach Królewskich.
WięcejKruchy lód na łazienkowskich stawach
Ze względu na własne bezpieczeństwo prosimy nie wchodzić na zamarznięte stawy i kanały w ogrodach Łazienek Królewskich. Tafla lodowa grozi bowiem załamaniem.
WięcejFilmowy przewodnik po "Nocy listopadowej" w Łazienkach
Z okazji 190. rocznicy wybuchu powstania listopadowego zapraszamy do obejrzenia trzech filmów, przybliżających kulisy tworzenia przez Stanisława Wyspiańskiego "Nocy listopadowej", której scenerię stanowią Łazienki Królewskie.
Więcej"Darmowy listopad" 2020. Podsumowanie akcji (wideo)
Blisko 1,5 miliona osób wzięło udział w akcji "Darmowy listopad" w Rezydencjach Królewskich, która w tym roku - ze względu na epidemię koronawirusa - odbyła się online. 15 tys. uczniów skorzystało zaś z oferty bezpłatnych, wirtualnych lekcji muzealnych. Dziękujemy, że byliście Państwo z nami!
WięcejDyrektor Łazienek Królewskich laureatem Nagrody Ministra
Doroczną Nagrodą Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w kategorii "Ochrona dziedzictwa kulturowego" uhonorowany został prof. Zbigniew Wawer, dyrektor Muzeum Łazienki Królewskie. Na liście laureatów znalazło się w sumie 21 osób i dwie instytucje.
WięcejWarszawska Nagroda Edukacji Kulturalnej. Łazienki z wyróżnieniem
Projekt "Muzeum zachwytów", realizowany w Muzeum Łazienki Królewskie, otrzymał wyróżnienie w tegorocznej, XI edycji Warszawskiej Nagrody Edukacji Kulturalnej. W konkursie nagradzani są autorów najciekawszych stołecznych przedsięwzięć z zakresu edukacji kulturalnej.
Więcej