Zapraszamy na koncert, który będzie podróżą z nokturnem, jedną z najpiękniejszych form muzycznych. Wybrzmi m.in. słynna Sonata Księżycowa Ludwiga van Beethovena. Wystąpi Ewa Guz-Seroka, utalentowana pianistka i kameralistka.
Poetyckość nokturnu daje słuchaczom przestrzeń do kontemplacji piękna, miłości, nostalgii i przemijania. Listopadowe popołudnie w Pałacu na Wyspie to doskonały czas i miejsce na tego rodzaju emocje. Koncert rozpocznie słynna Sonata Księżycowa Ludwiga van Beethovena, następnie zabrzmią najpiękniejsze nokturny romantyczne, by przenieść nas w przestrzeń kosmiczną nokturnów - gwiazd Pawła Łukaszewskiego.
PROGRAM KONCERTU
L. v. Beethoven
Sonata "Księżycowa" cis - moll op. 27 nr 2 Sonata quasi una fantasia
cz.I - Andante sostenuto
cz.II - Allegretto
cz.III - Presto agitato
J. Field
Nokturn B-dur
F. Chopin
Nokturn cis-moll op. posth.
E. Grieg
Nokturn C-dur op. 54 nr 4
I. J. Paderewski
Nokturn B-dur op. 16
P. Łukaszewski
Nokturny (2020)
Alsephina
Thiaki
Larawag
Aljanah
Kraz
Hassaleh
Athebyne
Imai
Paikauhale
Fawaris
Fang
Tianguan
Xamidimura
Pipirima
Heze
Bilety na koncert są do nabycia w kasach w Podchorążówce, Starej Oranżerii i Stajniach Kubickiego (wt.-śr. godz. 10.00-15.00, czw.-pt. godz. 10.00-17.00, sob. godz. 12.00-17.00, niedz. 10.00-15.00) lub online - KUP BILET (doliczana jest opłata transakcyjna).
Ewa Guz-Seroka naukę gry na fortepianie rozpoczęła w wieku pięciu lat. Kontynuowała ją w Państwowej Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej I i II stopnia im. Karola Lipińskiego w Lublinie, uzyskując dyplom z wyróżnieniem. Studia pianistyczne odbyła w Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie pod kierunkiem prof. Barbary Muszyńskiej (fortepian) oraz prof. Krystyny Borucińskiej (kameralistyka fortepianowa, dyplom z wyróżnieniem). Kształciła się u Bernarda Ringeissena na kursach muzycznych w Weimarze. Koncertuje jako solistka i kameralistka w kraju i za granicą, m.in. w Finlandii, Niemczech, Anglii, Hiszpanii, we Włoszech, na Węgrzech i Łotwie. Nagrała dla Telewizji Polskiej "Fantazję Polską na tematy własne" op. 19 Ignacego Jana Paderewskiego z Orkiestrą Symfoniczną Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie pod dyrekcją Macieja Niesiołowskiego. Uczestniczyła w wykonaniu wszystkich dzieł fortepianowych I. J. Paderewskiego w 125. rocznicę urodzin kompozytora, prezentując w Sali Koncertowej Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie "Humoresques de concert" op. 14 oraz "Fantazję Polską" op. 19 z Orkiestrą Symfoniczną Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina pod dyrekcją Macieja Niesiołowskiego. Brała udział w koncercie na dziesięć fortepianów w Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie z tak wybitnymi pianistami, jak: Regina Smendzianka, Barbara Hesse-Bukowska, Lidia Kozubek i Kazimierz Gierżod. W Warszawskiej Operze Kameralnej wraz z wybitnymi polskimi śpiewakami uczestniczyła w przygotowaniu polskiej prapremiery opery W. A. Mozarta "Mitridate Re di Ponto". Uhonorowana została dyplomem Ministra Kultury i Sztuki oraz nagrodą Rektora Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie za całokształt działalności.
Młodzi wirtuozi w Łazienkach
Pałac na Wyspie Przeczytaj cały wpisFestiwal Klasyka Warszawy
Teatr Królewski Przeczytaj cały wpis