Wystawa: Życie królewskiego ogrodu
Fascynujące dzieje ogrodów Łazienek Królewskich jako miejsca wpływającego na nasze zmysły i wyobraźnię przybliża wystawa czasowa "Życie królewskiego ogrodu". To barwna opowieść o ich nieznanej dotąd historii, społecznej i kulturowej roli, codziennym życiu mieszkańców i pracowników.
WięcejWydarzenia do wystawy "Życie królewskiego ogrodu"
Poznajcie bogatą historię oraz zachwycającą przyrodę zabytkowych ogrodów Łazienek Królewskich na wydarzeniach do wystawy czasowej "Życie królewskiego ogrodu". To niezwykłe, bioróżnorodne miejsce zainspiruje nas m.in. do działań twórczych i aktywności na łonie natury. Zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych.
Więcej"Wydarzenie Historyczne Roku 2024". Zagłosuj na Łazienki
Trwa głosowanie w 18. edycji plebiscytu "Wydarzenie Historyczne Roku". Jednym z finałowych przedsięwzięć jest "Królewski zwierzyniec", interdyscyplinarny projekt Muzeum Łazienki Królewskie. Zachęcamy do oddawania głosów na naszą inicjatywę!
WięcejSpotkanie z mazowiecką kurator oświaty
Muzeum Łazienki Królewskie omówiło z Mazowieckim Kuratorium Oświaty plany współpracy w najbliższych miesiącach oraz możliwe wspólne działania edukacyjne. Spotkanie w tej sprawie odbyło się w Muzeum 7 lipca 2025 r.
WięcejPawilon Wspólnoty w Łazienkach Królewskich
Już po raz trzeci studenci i wykładowcy Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej stworzyli w Muzeum Łazienki Królewskie wyjątkowy obiekt. Tym razem w ramach projektu "Stawiamy_" nieopodal Ermitażu powstał Pawilon Wspólnoty.
WięcejMłodzieżowa Rada Muzeum Łazienki Królewskie powołana
Trzynaście osób - uczniów i uczennic mazowieckich szkół ponadpodstawowych - weszło w skład Młodzieżowej Rady Muzeum Łazienki Królewskie. Powołania odebrali 25 czerwca 2025 r. z rąk dr Marianny Otmianowskiej, dyrektor Muzeum Łazienki Królewskie.
Więcej"Herstoria muzealnictwa w Polsce. Narracje muzealniczek". II etap konferencji naukowej
Muzeum Łazienki Królewskie zaprasza 16-17 października 2025 r. na drugą edycję interdyscyplinarnej konferencji naukowej, która tym razem odbędzie się pod tytułem "Herstoria muzealnictwa w Polsce. Narracje muzealniczek". Wydarzenie zostało objęte patronatem ICOM Polska.
Więcej66. sezon Koncertów Chopinowskich w Łazienkach Królewskich
Od 11 maja do 7 września 2025 r. w każdą niedzielę o godz. 12.00 i 16.00 Łazienki Królewskie będą rozbrzmiewać muzyką Fryderyka Chopina. Pod pomnikiem wybitnego kompozytora wystąpią znakomici polscy i zagraniczni pianiści, m.in. z Bułgarii, Brazylii, Chin, Francji, Japonii, Kanady, Litwy, Wielkiej Brytanii i Włoch.
WięcejPowołanie nowych członków Rady Muzeum Łazienki Królewskie
Magdalena Kaczorowska, dr Agnieszka Morawińska oraz Wojciech Wróblewski to nowi członkowie Rady Muzeum Łazienki Królewskie, którzy otrzymali powołania 23 czerwca 2025 r. podczas posiedzenia Rady w Nowej Palmiarni.
WięcejWernisaż wystawy "Życie królewskiego ogrodu"
Z udziałem zaproszonych gości 18 czerwca 2025 r. w Muzeum Łazienki Królewskie odbyło się uroczyste otwarcie wystawy czasowej "Życie królewskiego ogrodu". Ekspozycja to multisensoryczna opowieść o czterech wiekach historii łazienkowskich ogrodów.
WięcejDr Dorota Juszczak uhonorowana Srebrnym Medalem "Zasłużony Kulturze Gloria Artis"
Dr Dorota Juszczak, kuratorka malarstwa w Muzeum Łazienki Królewskie, została uhonorowana Srebrnym Medalem "Zasłużony Kulturze Gloria Artis". Odznaczenie Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego wręczył wiceminister Sławomir Rogowski podczas uroczystego otwarcia wystawy czasowej "Życie królewskiego ogrodu".
WięcejSystem nagłośnienia ostrzegawczego w łazienkowskich ogrodach
W zabytkowych ogrodach Muzeum Łazienki Królewskie zostanie zainstalowany system nagłośnienia ostrzegawczego. Pozwoli on informować zwiedzających o ewentualnych zagrożeniach, np. będących skutkiem anomalii pogodowych.
Więcej"Sybilla 2024". Łazienki Królewskie wśród laureatów konkursu
Wystawa czasowa "Sztuka dobrego myślenia. Dziedzictwo Stanisława Herakliusza Lubomirskiego", zorganizowana przez Muzeum Łazienki Królewskie, została wyróżniona w 45. Konkursie na Wydarzenie Muzealne Roku "Sybilla 2024".
WięcejKonserwacja i remont łazienkowskich zabytków z państwowej dotacji
Kolejne cenne zabytki w Muzeum Łazienki Królewskie przechodzą konserwację i remont. Wykonanie prac, pozwalających zachować dziedzictwo kulturowe dla przyszłych pokoleń, jest możliwe dzięki dofinansowaniu ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w kwocie 3 270 000 zł.
WięcejProjekt "Artemida - Zwierzyniec". Tak ma się zmienić Muzeum Łowiectwa i Jeździectwa
W zmodernizowanych Koszarach Kantonistów ma powstać nowoczesna wystawa stała, a dawna Wozownia zyska po adaptacji nowe muzealne funkcje - takie jest założenie projektu "Artemida - Zwierzyniec", do którego realizacji przygotowuje się Muzeum Łazienki Królewskie.
Więcej"Sztuka Ochrony Przyrody". Rzeźby Rodolfo Liprandiego w Łazienkach Królewskich
Z okazji 25-lecia działalności Fundacji WWF zapraszamy na pokaz rzeźb z gałęzi autorstwa włoskiego rzeźbiarza, Rodolfo Liprandiego. Plenerowa instalacja "Sztuka Ochrony Przyrody" przy Nowej Palmiarni, którą tworzą ryś, foka szara i sóweczka, nawiązuje do bioróżnorodności w Polsce.
WięcejZakazy w łazienkowskich ogrodach. Dlaczego obowiązują?
Pogoda sprzyja aktywnościom na świeżym powietrzu. Przy tej okazji tłumaczymy, dlaczego w Łazienkach Królewskich nie wolno jeździć rowerem, hulajnogą ani na rolkach. Nie wprowadzimy tu również zwierząt, które zabieramy ze sobą na spacer.
Więcej11. edycja konkursu na krzyżówkę ekologiczną. Znamy zwycięzców
Uczniowie szkół podstawowych z Warszawy i Błonia to zwycięzcy 11. edycji ogólnopolskiego konkursu na krzyżówkę ekologiczną w roku szkolnym 2024/2025. Gratulujemy wszystkim laureatom!
WięcejIII międzynarodowa konferencja naukowa "Architektura Wyzwań"
"Nowy Europejski Bauhaus - Budowanie Wspólnoty" to hasło tegorocznej edycji międzynarodowej konferencji naukowej "Architektura Wyzwań", która 30 czerwca i 1 lipca 2025 r. odbyła w Muzeum Łazienki Królewskie oraz Pałacu Czapskich.
Więcej