Wyprawa do muzeum razem z dziećmi może być niezwykłą przygodą. Zapraszamy na spacer, podczas którego przekonacie się, że królewska kolekcja może prowadzić do miejsc, o których Wam się nawet nie śniło.

Tym razem zapraszamy Was do Starej Oranżerii, aby wspólnie odkryć jej małe sekrety. Zastanawialiście się kiedyś, skąd wzięła się nazwa tego niezwykłego obiektu, i co może mieć wspólnego z białymi płatkami śniegu? Ciekawe, jak często zagląda do Starej Oranżerii słońce, a także czy mogą tam mieszkać jakieś ptaki lub inne skrzydlate istoty?

Po wyprawie, trwającej ok. 30 minut, każda rodzina otrzyma mapę z aktywnościami do samodzielnego wykorzystania w łazienkowskich ogrodach. W ten sposób będziecie mogli spędzić wspaniały, rodzinny dzień na łonie natury.


Dojazd

  • Zabytkowe obiekty Muzeum Łazienki Królewskie otacza rozległy, historyczny ogród. Droga do Pałacu Myślewickiego, w którym odbywają się zajęcia "Szlaki i szlaczki", może potrwać ok. 15 minut, należy się więc przygotować na krótki spacer.
  • W przypadku dojazdu komunikacją miejską do przystanków Rozbrat lub Plac na Rozdrożu, należy pamiętać, że na ul. Armii Ludowej są strome schody i nie ma windy. Więcej informacji o dojeździe: https://www.lazienki-krolewskie.pl/pl/zwiedzanie/dojazd
  • Wchodząc na teren Łazienek Królewskich od strony Al. Ujazdowskich, należy wziąć pod uwagę nachylenie terenu. Wzdłuż alejek spacerowych ustawiono ławki, na których można odpocząć.

Obiekty

  • Bilety kupić można w Starej Oranżerii. Kasa znajduje się po lewej stronie po wejściu do budynku. Bilety są też do nabycia w Podchorążówce (na prawo od Pałacu na Wyspie). Ze względu na architekturę Podchorążówki istnieje konieczność pokonania dodatkowych trzech stopni schodów przy wejściu do budynku. Kasa znajduje się po lewej stronie od wejścia, a po prawej mieści się sklep muzealny.
  • Zajęcia odbywają się w Starej Oranżerii. Ze względów konserwatorskich nie ma możliwości wejścia do historycznego obiektu z wózkiem dziecięcym. Należy zostawić go w wyznaczonym miejscu, pilnowanym przez Straż Muzealną.