Publikacje
Jak działa filtrowanie
Wybierając filtr automatycznie zmieniają się wyniki a w tytule strony oraz nagłówku h1 można zawsze podejrzeć jakie filtry są aktualnie włączone.
- Dostępne wersje językowe
Katalog wystawy "Sztuka dobrego myślenia. Dziedzictwo Stanisława Herakliusza Lubomirskiego"
Katalog wystawy "Sztuka dobrego myślenia. Dziedzictwo Stanisława Herakliusza Lubomirskiego", prezentowanej w Muzeum Łazienki Królewskie od 25 kwietnia do 1 września 2024 r.
- Dostępne wersje językowe
Golec rzymski w koszuli. Pomnik księcia Józefa Poniatowskiego w Warszawie
Historia jednego z najważniejszych pomników w Polsce, poświęconego zmarłemu w 1813 roku księciu Józefowi Poniatowskiemu, bohaterowi polskiego oręża, w której odbijają się dzieje narodu i jego stolicy.
- Dostępne wersje językowe
Zaklęci w kamień
Inspirowane łazienkowskimi satyrami opowiadanie dla dzieci (5+), przedstawione w postaci papierowego teatru kamishibai.
- Dostępne wersje językowe
Rozważania o rządzie polskim i jego zamierzonej reformie
Powstałe w 1771 r. "Rozważania o rządzie polski" Jeana Jacques’a Rousseau to dzieło z wielu względów fascynujące. Niewątpliwie należą do kanonu światowej filozofii, będąc jednym z najsłynniejszych osiemnastowiecznych traktatów; zarazem jak mało który z utworów wielkich filozofów (a może żaden) wpisały się w polskie dyskusje o państwie i wywierały na nie ogromny wpływ w XVIII i XIX w.
- Dostępne wersje językowe
Stale obawiam się jakiejś katastrofy… Korespondencja Stanisława Augusta z Marcellem Bacciarellim
Korespondencja Stanisława Augusta z Marcellem Bacciarellim obejmuje ponad trzy dekady: lata 1764-1798. Nie jest typowym zbiorem listów. Zawiera także liczne dyspozycje, projekty, zestawienia i pokwitowania.
- Dostępne wersje językowe
Korespondencja Stanisława Augusta z Katarzyną II i jej najbliższymi współpracownikami (1764-1796) - Tom 1
Dwutomowa "Korespondencja Stanisława Augusta z Katarzyną II i jej najbliższymi współpracownikami" obejmuje komplet listów, które polski król wymieniał z przywódcami Imperium Rosyjskiego. Zważywszy na datujące się niemal od początku XVIII w. uzależnienie Rzeczypospolitej od Rosji, jest to korespondencja odzwierciedlająca najważniejsze problemy naszego państwa w latach jego walki o przetrwanie.
- Dostępne wersje językowe
Korespondencja Stanisława Augusta z Katarzyną II i jej najbliższymi współpracownikami (1764-1796) - Tom 2
Drugi tom "Korespondencji Stanisława Augusta z Katarzyną II i jej najbliższymi współpracownikami" to ciąg dalszy zapisu dramatycznej walki polskiego króla o odrodzenie i przetrwanie państwa. Rosja, podporządkowawszy sobie Rzeczpospolitą, nie zamierzała na to pozwolić. Sprzymierzeńca znalazła w Prusach.
- Dostępne wersje językowe
Listy z podróży
Korespondencja Jana Chrystiana Kamsetzera z królem Stanisławem Augustem i Marcellem BacciarellimOddajemy do rąk Czytelników zbiór listów jednego z najwybitniejszych architektów polskiego klasycyzmu, współtwórcy m.in. Łazienek Królewskich, Jana Chrystiana Kamsetzera (1753–1795). Adresatami tej korespondencji byli mecenas artysty król Stanisław August i "pierwszy" malarz na warszawskim dworze Marcello Bacciarelli.
- Dostępne wersje językowe
Stanisław August Poniatowski i Europa wieku świateł - Tom 2
Drugi tom dzieła Jeana Fabre'a to opis tragicznego panowania jednego z najlepiej wykształconych i najbardziej energicznych władców Polski. Razem z francuskim badaczem śledzimy dążenia Stanisława Augusta do zreformowania państwa, które w pierwszej połowie XVIII wieku utraciło suwerenność. Poznajemy nie tylko zakrojone na szeroką skalę największe osiągnięcia króla, choćby powołanie Komisji Edukacji Narodowej czy uchwalenie Konstytucji 3 maja, lecz także codzienną troskę o podźwignięcie kraju z upadku metodą drobnych kroków, tak aby nie zauważyły tego mocarstwa rozbiorowe.
- Dostępne wersje językowe
Tego roku w Paryżu
Korespondencja króla Stanisława Augusta z Feliksem Oraczewskim, 1782–1784Zbiór 38 listów będących zapisem niezwykłego, prywatnego dialogu między królem Stanisławem Augustem a jego paryskim wysłannikiem, szlachcicem małopolskim Feliksem Oraczewskim, ukazał się drukiem po raz pierwszy.
- Dostępne wersje językowe
Stanisław August Poniatowski i Europa wieku świateł - Tom 1
Biografia Stanisława Augusta ukazuje się w Polsce siedemdziesiąt lat po wydaniu francuskiego oryginału. Ta monumentalna i wielowątkowa praca z lekkością przedstawia fascynujące aspekty XVIII-wiecznej obyczajowości, teatrum kultury i polityki. Znajdziemy tu historie miłosne, tragedie prywatne i państwowe, bezwzględne zagrywki dyplomatyczne i militarne, czy wreszcie szereg sylwetek szlachetnych i mądrych ludzi dążących do triumfu oświecenia i poprawy losu mieszkańców Polski i Europy.
- Dostępne wersje językowe
Królewskie diagnozy
Pisma publicystyczne Stanisława Augusta"Były czasy, w których jednego samowładcy skinienie zrządzało losem milionowych narodów. Nadszedł ten wiek, w którym nie tylko narody, ale i pojedynczy obywatel, każdy mieć mieni prawo sądzenia swych rządców. Tego i ja używam, głosząc, co myślę, jak trzymać należy o Stanisławie Auguście królu polskim" - tymi słowami rozpoczynał Stanisław August wydane anonimowo Zdanie o królu polskim, w którym, przybierając kostium bezstronnego obserwatora, przedstawił bilans swojego panowania.
- Dostępne wersje językowe
Galeria obrazów Stanisława Augusta w Łazienkach Królewskich
KatalogPublikacja stanowi katalog obrazów z królewskiej kolekcji Stanisława Augusta prezentowanych obecnie w Łazienkach Królewskich.
- Dostępne wersje językowe
The Stanisław August Collection of Paintings at the Royal Łazienki
CatalogueAngielska wersja katalogu obrazów z królewskiej kolekcji Stanisława Augusta, prezentowanych obecnie w Łazienkach Królewskich.
- Dostępne wersje językowe
La Pologne et son dernier roi, Stanisław II August Poniatowski
Bibliofilskie wydanie tekstu Marca Fumarolego, francuskiego historyka i eseisty, pt. La Pologne et son dernier roi, Stanisław II August Poniatowski w oryginale.
- Dostępne wersje językowe
Poland and its last king, Stanisław II August Poniatowski
Bibliofilskie wydanie tekstu Marca Fumarolego, francuskiego historyka i eseisty, pt. Polska i jej ostatni król – Stanisław August Poniatowski w języku angielskim.
- Dostępne wersje językowe
Pamiętniki króla Stanisława Augusta
AntologiaPublikacja stanowi pierwszą pełną krytyczną edycję pamiętników władcy wydaną w języku polskim.
- Dostępne wersje językowe
Katalog do wystawy "Mattia Preti. Odkrywając barokowe tajemnice Malty"
Bogato ilustrowany katalog do wystawy "Mattia Preti. Odkrywając barokowe tajemnice Malty", przybliżającej twórczość wybitnego włoskiego malarza i freskanta, caravaggionisty Mattii Pretiego. Autorami publikacji są maltańscy eksperci w dziedzinie historii sztuki.
- Dostępne wersje językowe
Metamorfozy. Królewska kolekcja grafiki Stanisława Augusta
Ryciny z kolekcji Stanisława Augusta i ze zbioru Jana Kantego SzembekaBogato ilustrowany album towarzyszący wystawie Metamorfozy. Królewska kolekcja grafiki Stanisława Augusta prezentowanej w Pałacu na Wyspie Muzeum Łazienki Królewskie w 2013 roku.
- Dostępne wersje językowe
Katalog wystawy "Obietnica szczęścia. Maria Papa Rostkowska"
Ilustrowany polsko-angielski katalog wystawy marmurowych rzeźb Marii Papy Rostkowskiej, jednej z ciekawszych rzeźbiarek XX w. Publikacja została nagrodzona w konkursie "Muzealna Książka Roku 2023" w kategorii "Najlepiej wydana edytorsko książka". Zdobyła także wyróżnienie w 64. konkursie PTWK "Najpiękniejsze Polskie Książki 2023" w kategorii "Sztuka i fotografia (albumy i katalogi)".
- Dostępne wersje językowe
Piękna
"Piękna" to opowiadanie dla dzieci (5+), inspirowane biografią Fridy Kahlo, legendarnej meksykańskiej malarki.
- Dostępne wersje językowe
Przemiany w grafice
Kolekcja króla Stanisława Augusta w Twoich rękachInteraktywna książka, prezentująca przystępnym językiem podstawy grafiki użytkowej, a także wprowadzająca dzieci w niezwykły świat mitologii.
- Dostępne wersje językowe
IL PALAZZO SULL’ISOLA
Ilustrowany przewodnik w języku włoskim po Pałacu na Wyspie, jednym z najcenniejszych polskich zabytków w stylu klasycystycznym.
- Dostępne wersje językowe
Tobruk
Pustynne zmagania 1940-1942Wojna na pustyni w latach 1940-1942 różniła się od innych teatrów wojennych. Surowe warunki i klimat zmusiły walczących do innych zachowań, przystosowania się. Ówcześni dowódcy nazywali wojnę na pustyni wojną rycerską - obie walczące strony w większości przypadków stosowały tę zasadę. Generał Stanisław Kopański, dowódca Samodzielnej Brygady Strzelców Karpackich walczącej w obronie Tobruku, również trzymał się reguł rycerskich pojedynków, o czym wspominał po latach.
- Dostępne wersje językowe
Director's Choice: Muzeum Łazienki Królewskie
Łazienki Królewskie - urokliwe miejsce w centrum Warszawy, kojarzone z zabytkowymi ogrodami, klasycystyczną architekturą i Koncertami Chopinowskimi.
- Dostępne wersje językowe
Muzeum zachwytów
Malarski przewodnik po Łazienkach Królewskich"Muzeum zachwytów" to książka, która pokaże Wam mikro- i makrokosmos łazienkowskiego świata - razem z nią przeżyjecie chwile pełne wizualnych zachwytów. Znajdziecie tu niezliczoną ilość pięknych, zabawnych ilustracji, do których - jak do Łazienek - wracać będziecie mogli wiele razy.
- Dostępne wersje językowe
Pałac na Wyspie. Muzeum Łazienki Królewskie
Miniprzewodnik po Pałacu na Wyspie w Łazienkach Królewskich. Opowieść o historii, wybitnych dziełach sztuki i tajemnicach skrywanych przez mury letniej rezydencji ostatniego króla Polski Stanisława Augusta.
- Dostępne wersje językowe
Katalog wystawy "Splendor władzy. Wettynowie na tronie Rzeczypospolitej"
Katalog wystawy "Splendor władzy. Wettynowie na tronie Rzeczypospolitej", prezentowanej w Muzeum Łazienki Królewskie od listopada 2021 r. do lutego 2022 r.
- Dostępne wersje językowe
Catalogue of the exhibition "Splendour of Power. The House of Wettin on the Throne of the Polish-Lithuanian Commonwealth"
Catalogue of the exhibition "Splendour of Power. The House of Wettin on the Throne of the Polish-Lithuanian Commonwealth".
- Dostępne wersje językowe
Der Glanz der Macht. Die Wettiner auf dem Thron der Polnisch-Litauischen Adelsrepublik
Katalog zur Ausstellung "Der Glanz der Macht. Die Wettiner auf dem Thron der Polnisch-Litauischen Adelsrepublik" (5. November 2021-27. Februar 2022).
- Dostępne wersje językowe
Director's Choice: Royal Łazienki Museum
The Royal Łazienki Palace complex and park is an enchanting place in the centre of Warsaw that is associated with historic gardens, neoclassical architecture and Chopin concerts.
- Dostępne wersje językowe
Katalog wystawy Tylko sztuka/Nothing but Art.
Ursula von RydingsvardKatalog wystawy "Ursula von Rydingsvard. Tylko sztuka/Nothing but Art", którą oglądać można było w Muzeum Łazienki Królewskie od października 2021 r. do lutego 2022 r.
- Dostępne wersje językowe
Odzyskane Dziedzictwo Łazienek Królewskich
W 100-lecie traktatu ryskiegoSto lat temu rozpoczął się proces zwrotu Polsce wielu bezcennych dzieł sztuki oraz pamiątek narodowych, zagrabionych w czasie zaborów przez Rosję. Były wśród nich również przedmioty z kolekcji króla Stanisława Augusta, stanowiące elementy wyposażenia Łazienek Królewskich.
- Dostępne wersje językowe
Łazienki Królewskie. Przewodnik po historii i architekturze
Niewiele jest w Polsce miejsc, które tak silnie przemawiają do zbiorowej wyobraźni, jak Łazienki Królewskie. Podwaliny pod ich legendę położył w XVII stuleciu Stanisław Herakliusz Lubomirski, wybierając ten teren na swoje miejsce odpoczynku. W pełni rozkwitła ona dzięki Stanisławowi Augustowi, który stworzył tu zatopione w zieleni miejsce spotkania z kulturą. Choć kolejni mieszkańcy i związane z nimi wydarzenia przywodzą na myśl trudne dla polskiej państwowości czasy, to pamiętać należy, że od wieków już Łazienki to dla Warszawy przede wszystkim ulubione miejsce wypoczynku, ukochany park.
- Dostępne wersje językowe
The Royal Łazienki - guidebook
A guidebook to its history and architectureNiewiele jest w Polsce miejsc, które tak silnie przemawiają do zbiorowej wyobraźni, jak Łazienki Królewskie. Podwaliny pod ich legendę położył w XVII stuleciu Stanisław Herakliusz Lubomirski, wybierając ten teren na swoje miejsce odpoczynku. W pełni rozkwitła ona dzięki Stanisławowi Augustowi, który stworzył tu zatopione w zieleni miejsce spotkania z kulturą. Choć kolejni mieszkańcy i związane z nimi wydarzenia przywodzą na myśl trudne dla polskiej państwowości czasy, to pamiętać należy, że od wieków już Łazienki to dla Warszawy przede wszystkim ulubione miejsce wypoczynku, ukochany park.
- Dostępne wersje językowe
Drzewa i krzewy w ogrodach Łazienek Królewskich
Przewodnik dendrologiczny - wersja elektronicznaMuzeum Łazienki Królewskie, jedna z nielicznych polskich rezydencji królewskich, szczyci się nie tylko znakomitymi budowlami i zbiorami, lecz także historycznym parkiem. Podzielony na trzy różne stylowo ogrody teren - XVIII i XIX-wieczny Ogród Królewski, XIX-wieczny Ogród Romantyczny i dwa XX-wieczne Ogrody Modernistyczne - skrywa ponad 8 500 egzemplarzy drzew, którym towarzyszą setki tysięcy krzewów, bylin i kwiatów.
- Dostępne wersje językowe
2 Koprus Polski, 2° Corpo Polacco
Publikacja poświęcona historii 2 Korpusu Polskiego, który wsławił się walkami we Włoszech w latach 1943-1945.
- Dostępne wersje językowe
Intorno a Marcello Bacciarelli
Italiani nella Varsavia dei LumiZbiór artykułów poświęconych postaci Marcella Bacciarellego, wybitnego artysty doby oświecenia. Publikacja stanowi kontynuację projektu badawczego wiążącego się z dwusetną rocznicą śmierci pierwszego malarza króla Stanisława Augusta i pierwszego dziekana Oddziału Sztuk Pięknych Uniwersytetu Warszawskiego.
- Dostępne wersje językowe
Bratanków dzieje wspólne
Unikaty ze zbiorów budapesztańskich. Katalog w wersji polsko-węgierskiejKatalog wystawy "Bratanków dzieje wspólne. Unikaty ze zbiorów budapesztańskich", którą oglądać można było w Muzeum Łazienki Królewskie w 2019 r. Ekspozycja była świadectwem blisko 1000-letnich relacji polsko-węgierskich.
- Dostępne wersje językowe
Blask orderów. Tom I
Ordery i odznaczenia dawnej Rzeczypospolitej, w Księstwie Warszawskim i Królestwie PolskimW trzytomowej publikacji zaprezentowano ponad 300 obiektów: krzyże, gwiazdy orderowe i medale, a także portrety osób odznaczonych, dyplomy, legitymacje oraz fotografie. Eksponaty pochodzą ze zbiorów polskich i zagranicznych, w tym z muzeów w Dreźnie, Paryżu, Brukseli, Londynie, Warszawie i w Krakowie.
- Dostępne wersje językowe
Blask orderów. Tom II
Ordery i odznaczenia II Rzeczypospolitej. Kraj i uchodźstwo, 1919–1992W trzytomowej publikacji zaprezentowano ponad 300 obiektów: krzyże, gwiazdy orderowe i medale, a także portrety osób odznaczonych, dyplomy, legitymacje oraz fotografie. Eksponaty pochodzą ze zbiorów polskich i zagranicznych, w tym z muzeów w Dreźnie, Paryżu, Brukseli, Londynie, Warszawie i w Krakowie.
- Dostępne wersje językowe
Blask orderów. Tom III
Ordery i odznaczenia Polski Ludowe (PRL) i III RzeczypospolitejW trzytomowej publikacji zaprezentowano ponad 300 obiektów: krzyże, gwiazdy orderowe i medale, a także portrety osób odznaczonych, dyplomy, legitymacje oraz fotografie. Eksponaty pochodzą ze zbiorów polskich i zagranicznych, w tym z muzeów w Dreźnie, Paryżu, Brukseli, Londynie, Warszawie i w Krakowie.
- Dostępne wersje językowe
Zasłudze Rzeczypospolitej
Ordery, odznaczenia, odznaki pamiątkowe i honorowe II Rzeczypospolitej 1919-1939Publikacja została poświęcona dziejom polskich orderów, odznaczeń oraz odznakom pamiątkowym i honorowym II Rzeczypospolitej. W książce uwzględniono większość odznak związanych z powstaniem wielkopolskim i powstaniami śląskimi, walkami o Lwów oraz o Kresy Wschodnie.
- Dostępne wersje językowe
Łazienki Królewskie - puzzle 500 elementów
Doskonała forma rozrywki dla wszystkich pasjonatów puzzli! Przed miłośnikami układanek nie lada wyzwanie, ułożenie malowniczego zdjęcia najpiękniejszego miejsca Łazienek Królewskich - klasycystycznego Pałacu na Wyspie.
- Dostępne wersje językowe
Wino narodowe
O winnicy rządowej w Ogrodzie BotanicznymPublikacja poświęcona historii rządowej winnicy, znajdującej się na południowym stoku pod budowanym na terenie Ogrodu Botanicznego Uniwersytetu Warszawskiego obserwatorium astronomicznym. Łazienkowską winnicę zasadził w kwietniu 1823 roku sprowadzony cztery lata wcześniej z Francji ogrodnik Ogrodu Botanicznego Ludwik Leraud.
- Dostępne wersje językowe
Konstytucja 3 maja 1791 roku
Na podstawie tekstu Ustawy Rządowej z Archiwum Sejmu CzteroletniegoMuzeum Łazienki Królewskie, włączając się w obchody 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, we współpracy z Archiwum Głównym Akt Dawnych w Warszawie przygotowało krytyczne wydanie Konstytucji 3 maja 1791. Jeden z trzech oryginalnych tekstów Ustawy Rządowej z Archiwum Sejmu Czteroletniego, znajdujący się obecnie w AGAD, opracowała prof. dr hab. Anna Grześkowiak-Krwawicz, kierownik Pracowni Literatury Oświecenia Instytutu Badań Literackich, prezes Polskiego Towarzystwa Badań nad Wiekiem Osiemnastym.
- Dostępne wersje językowe
Bacciarelli
Studia o malarzu królewskim, dyrektorze, nauczycielu, opiekunie sztukKsiążka ta jest efektem współpracy Instytutu Historii Sztuki Uniwersytetu Warszawskiego i Muzeum Łazienki Królewskie. Powstała w wyniku projektu badawczego wiążącego się z dwusetną rocznicą śmierci Marcella Bacciarellego - pierwszego malarza króla Stanisława Augusta i pierwszego dziekana Oddziału Sztuk Pięknych Uniwersytetu Warszawskiego.
- Dostępne wersje językowe
Album fotograficzny "Łazienki Królewskie"
Album fotograficzny ukazujący piękno Łazienek Królewskich. Zdjęcia autorstwa Zbigniewa i Waldemara Panowów, Pawła Czarneckiego oraz Piotra Cerafickiego poprzedza tekst o Muzeum autorstwa Izabeli Zychowicz.
- Dostępne wersje językowe
Album fotograficzny "The Royal Łazienki"
Album fotograficzny w angielskiej wersji językowej ukazujący piękno Łazienek Królewskich. Zdjęcia autorstwa Zbigniewa i Waldemara Panowów, Pawła Czarneckiego oraz Piotra Cerafickiego poprzedza tekst o Muzeum autorstwa Izabeli Zychowicz.
- Dostępne wersje językowe
Album fotograficzny Le Musée du Palais Royal de Łazienki
Album fotograficzny we francuskiej wersji językowej ukazujący piękno Łazienek Królewskich. Zdjęcia autorstwa Zbigniewa i Waldemara Panowów, Pawła Czarneckiego oraz Piotra Cerafickiego poprzedza tekst o Muzeum autorstwa Izabeli Zychowicz.
- Dostępne wersje językowe
Königliche Łazienki
Album fotograficzny w niemieckiej wersji językowej ukazujący piękno Łazienek Królewskich. Zdjęcia autorstwa Zbigniewa i Waldemara Panowów oraz Pawła Czarneckiego poprzedza tekst o Muzeum autorstwa Izabeli Zychowicz.
- Dostępne wersje językowe
El Museo del Palacio Real de Łazienki
Album fotograficzny w języku hiszpańskim ukazujący piękno Łazienek Królewskich. Zdjęcia autorstwa Zbigniewa i Waldemara Panowów, Pawła Czarneckiego oraz Piotra Cerafickiego poprzedza tekst o Muzeum autorstwa Izabeli Zychowicz.
- Dostępne wersje językowe
Przechadzki po ogrodach. Traktat Gorgiasza. Utopia Eudaimonii
Zbiór trzech esejów wybitnego polskiego filozofa Cezarego Wodzińskiego (1959–2016) poświęcony trzem, zdawałoby się odmiennym, kwestiom filozoficznym.
- Dostępne wersje językowe
Gdy Europa mówiła po francusku
Pierwsze polskie wydanie publikacji wybitnego francuskiego historyka i eseisty Marca Fumarolego pt. Quand L'Europe parlait francais (Wydawnictwo Fallois).
- Dostępne wersje językowe
Dziewczyny z ryciny
Szósta już część przygód Kota o imieniu Cagliostro i jego sześciu detektywek, autorstwa tandemu Jarosław Mikołajewski (tekst) & Marcin Bruchnalski (ilustracje).
- Dostępne wersje językowe
Oświeceniowa republika władców. Tom II
Rezydencje, kolekcje, mecenatKsiążka stanowi zbiór referatów wygłoszonych podczas drugiej edycji cyklu wykładów pod tym samym tytułem, zorganizowanych przez Muzeum Łazienki Królewskie we współpracy z Instytutem Historii Sztuki Uniwersytetu Warszawskiego.
- Dostępne wersje językowe
Przechadzki po ogrodach. Esej z dziejów ogrodnictwa i pielgrzymowania
Prof. Cezary WodzińskiBibliofilskie wydanie eseju prof. Cezarego Wodzińskiego, ilustrowane akwarelami ukazującymi Łazienki Królewskie autorstwa Zygmunta Vogla ze zbiorów Państwowego Muzeum Ermitażu w Sankt Petersburgu.
- Dostępne wersje językowe
Oświeceniowa republika władców. T I
Rezydencje, kolekcje, mecenatKsiążka stanowi zbiór referatów wygłoszonych podczas pierwszej edycji cyklu wykładów pod tym samym tytułem, zorganizowanych przez Muzeum Łazienki Królewskie we współpracy z Instytutem Historii Sztuki Uniwersytetu Warszawskiego w latach 2014–2015.
- Dostępne wersje językowe
Czarodziej z Łazienek Królewskich
Płyta DVD z filmem Czesława Czaplińskiego o prof. Marku Kwiatkowskim, wieloletnim dyrektorze Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie.
- Dostępne wersje językowe
Król, muzy i pomarańcze, czyli co się kryje w Starej Oranżerii
Książka do czytania, uzupełniania, rysowania i wyklejania, dzięki której dzieci odkryją sekrety jednego z najciekawszych miejsc w Łazienkach Królewskich.
- Dostępne wersje językowe
W poszukiwaniu zaginionej komórki
Słuchowisko dla dzieci w wieku od 6 lat.
- Dostępne wersje językowe
Medytacje filozoficzne
Tom podsumowujący cykl wykładów, zorganizowany przez Ośrodek Badań nad Epoką Stanisławowską oraz Fundację na Rzecz Myślenia im. Barbary Skargi, który odbywał się w Łazienkach Królewskich od października 2013 do stycznia 2015 r.
- Dostępne wersje językowe
Literacka legenda Łazienek Królewskich
Antologia literackich tekstów źródłowych dotyczących Łazienek Królewskich w Warszawie, począwszy od Odprawy posłów greckich Jana Kochanowskiego, po wspomnienia wojenne takich poetów, jak Leopold Staff czy Antoni Słonimski.
- Dostępne wersje językowe
Historyczna rezydencja we współczesnym mieście
Materiały z międzynarodowej konferencji naukowej "Historyczna rezydencja we współczesnym mieście" zorganizowanej przez Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie, Zamek Królewski w Warszawie oraz Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie.
- Dostępne wersje językowe
Gra planszowa: Łazienki Królewskie
Gra Łazienki Królewskie to kulturowa perełka na półce z planszówkami. W ciekawy i przystępny dla młodego gracza sposób przedstawia sylwetkę króla Stanisława Augusta - najbardziej oświeconego z polskich władców.
- Dostępne wersje językowe
Przemiany
W tajemniczym pudełeczku znajdziemy osiem ilustracji, prezentujących postaci z poematu Owidiusza, a także ich mityczne przemiany.
- Dostępne wersje językowe
Łazienki Królewskie. Nowe świadectwa - nowe znaczenia
Materiały z konferencji zorganizowanej przez Ośrodek Badań nad Epoką Stanisławowską Muzeum Łazienki Królewskie, zatytułowanej Nowe badania nad Łazienkami Królewskimi, która odbyła się 8 maja 2012 r.
- Dostępne wersje językowe
Fidiasz, Michał Anioł i inni
Królewska i uniwersytecka kolekcja odlewów gipsowych w WarszawiePublikacja wydana we współpracy z Muzeum Uniwersytetu Warszawskiego, stanowi pierwszy rozdział planowanych na kolejne lata badań nad królewską kolekcją gipsów Stanisława Augusta.