Zapraszamy na spotkania, podczas których można będzie dowiedzieć się, jak jesień wpływa na zachowanie zwierząt i w jaki sposób możemy pomóc im przygotować się do zimy.

Spotkania "Jesień, jesień już…" odbędą się 7, 14, 21 i 28 października 2018 r. o godz. 12.00 w Muzeum Łowiectwa i Jeździectwa (start przy muzealnej kasie w Koszarach Kantonistów). Bilety w cenie: 5 zł - osoba dorosła, 1 zł - dziecko są do nabycia bezpośrednio przed wydarzeniem w kasie w Koszarach Kantonistów. Liczba miejsc jest ograniczona (decyduje kolejność wejść).

7 października, godz. 12.00
Kolory pór roku - jesień
Uczestnicy spotkania nauczą się rozpoznawać oznaki jesieni. Dowiedzą się, dlaczego liście drzew zmieniają barwę, po co roślinom owoce, a także w jaki sposób zwierzęta rozsiewają nasiona. Usłyszą ponadto, dlaczego jesień jest dla większości zwierząt bardzo pracowitą porą roku. 

14 października, godz. 12.00
Leśna wędrówka - jesień

Uczestnicy spotkania dowiedzą się, w jak sposób zwierzęta przygotowują się do zimy, które z nich zasypiają, a które przygotowują spiżarnie. Mowa będzie również o tym, jak do przetrwania chłodów przygotowane są poszczególne gatunki, a także co zwierzęta robią jesienią i dlaczego niedźwiedź tyje po borówkach.

21 października, godz. 12.00
Zwierzęta w mieście - jesień

Uczestnicy spotkania dowiedzą się, jak pomagać zwierzętom, kiedy robi się zimno. Poznają ptasie sypialnie i ptaki, które przylatują do Polski jesienią. Usłyszą również, dlaczego nie należy budzić nietoperzy.

28 października, godz. 12.00
Rykowisko, bukowisko i bekowisko, czyli co słychać jesienią w lesie

Uczestnicy spotkania dowiedzą się, które zwierzęta mają rogi, a które poroża, i czym różnią się rogi od poroży. Będę wiedzieli także, jak odróżnić sarnę od jelenia, co to są: łania, byk, koza i kozioł, czyli dlaczego sarnom nie trafiają się jelenie.


Jesień, jesień już … - tytuł warsztatów zaczerpnięty został z wiersza M. Konopnickiej "Świerszczyk".