Zapraszamy na interaktywny spektakl "Mały Syrenek", przygotowany przez Wędrowne Laboratorium Snów, Legend i Baśni. To historia o tym, jak kolejne fale wirusa atakują świat baśni, mutując zakończenia i bohaterów.

Za panowania Stanisława Augusta Łazienki Królewskie stały się miejscem pełnym literatury i muzyki, a widowiska teatralne zaczęto organizować nie tylko dla dworu, lecz także dla szerszego kręgu społeczeństwa. Nawiązując do tradycji przedstawień z czasów stanisławowskich i rocznicy otwarcia teatrów dworskich w Starej Oranżerii i Amfiteatrze, zapraszamy na spektakl "Mały Syrenek", przygotowany przez Wędrowne Laboratorium Snów, Legend i Baśni.

Interaktywne przedstawienie to historia o tym, jak kolejne fale wirusa atakują świat baśni, mutując zakończenia i bohaterów "Czerwonego kapturka", "Bazyliszka" oraz "Małej Syrenki". Baśniowe postaci szukają schronienia w świecie ludzi, który pełen jest napięcia przed rozpoczęciem roku szkolnego. W integracyjno-sportowo-wyczynowej szkole podstawowej nr 5324 zestresowani są zarówno rodzice, dzieci, nauczyciele, jak i dyrektor placówki, Marzenna Świrska-Wnerwińska. Gdy po roku nauczania online okazuje się, że szkoła zajmuje ostatnie miejsce w rankingach, na wizytację przybywa kurator z ministerstwa. Dyrektor Świrska-Wnerwińska postanawia walczyć o dyscyplinę, podwyższenie średniej ocen i dobre wrażenie na kuratorze. Tymczasem podczas wizytacji w szkole wybucha chaos, gdy okazuje się że jeden z uczniów jest syrenkiem.

Bilety na spektakl nabyć można za pośrednictwem strony eWejściówki (doliczana jest opłata transakcyjna) lub w muzealnych kasach (Podchorążówka, Stara Oranżeria, Stajnie Kubickiego), czynnych od wtorku do czwartku w godz. 10.00-15.00 oraz od piątku do niedzieli w godz. 10.00-17.00.


Organizatorzy:
Stowarzyszenie "Konkluzja"
Inwazja Klaunów
Praski Teatr Lalek
Warszawski Cyrk Magii i Ściemy
Miejsce spotkań Warszawa
Scenariusz i reżyseria: Michał Walczak
Muzyka: Andrzej Izdebski
Obsada:
Anna Domalewska
Agnieszka Makowska
Kamila Boruta
Konrad Marszałek
Kostiumy, scenografia, lalki multimedialne:
Aleksandra "Rurz" Olszewska
"Skucha"
Konrad "Kony" Czarkowski
Projekt współfinansowany ze środków m. st. Warszawa