Zapraszamy na oprowadzanie po wystawie poświęconej historii 1. Pułku Szwoleżerów Józefa Piłsudskiego, w którym uczestniczyć będą szwoleżerowie. Wydarzenie, które jest częścią cyklu "Spotkania kawaleryjskie", wzbogaci koncert pieśni patriotycznych. 

Oprowadzanie po wystawie "1. Pułk Szwoleżerów Józefa Piłsudskiego. Niepodległa najświętszym nakazem" z udziałem szwoleżerów odbędzie się 11 listopada 2018 r. o godz. 14.30 w Ermitażu. Ekspozycja poświęcona jest historii pułku i roli kawalerii w odzyskaniu przez Polskę niepodległości. Na wystawie zobaczymy pamiątki związane z pułkiem, jego dowódcami oraz szlakiem bojowym szwoleżerów, od powstania pułku po dzień dzisiejszy.

Oprowadzanie po wystawie poprzedzi parada konna spod Ermitażu na hipodrom, która rozpocznie się o godz. 13.15. Następnie, o godz. 13.30 na hipodromie odbędzie się pokaz kawaleryjski.


"Spotkania kawaleryjskie", czyli wydarzenia o tematyce kawaleryjskiej i hipologicznej, odbywają się dwa razy w miesiącu. Są one częścią cyklu "Koń jaki jest każdy widzi", który obejmuje m.in. prelekcje i pokazy poświęcone tematyce konia, jego historii i obecności w życiu ludzi.

Organizatorami są: Muzeum Łowiectwa i Jeździectwa Oddział Muzeum Łazienki Królewskie oraz Stowarzyszenie Szwadron Jazdy RP.