Dzień Wolnej Sztuki. Połącz spacer ze zwiedzaniem (wideo)

Fot. Paweł Czarnecki

Wybierając się w niedzielę, 24 kwietnia 2016 r., na spacer do Łazienek Królewskich, warto pomyśleć o zwiedzeniu obiektów Muzeum. Z okazji Dnia Wolnej Sztuki edukatorzy pokażą naszym gościom ciekawe detale, na które raczej nie zwraca się uwagi podczas indywidualnej wizyty.

Dzień Wolnej Sztuki odbywa się w kilkudziesięciu muzeach w całej Polsce. Jest organizowany po to, by przekonać zwiedzających, że warto zobaczyć mniej, acz dokładniej.

Według badań, goście muzeów spędzają przed każdym dziełem sztuki średnio osiem sekund. Dzieje się tak dlatego, że czują się zobligowani do obejrzenia wszystkiego, co znajduje się w danym muzeum. W efekcie bezrefleksyjnie i kompulsywnie przebiegają przez dziesiątki sal, po czym źli i zmęczeni, nie pamiętają, co właściwie obejrzeli.

Sposobem na męczące zwiedzanie jest Dzień Wolnej Sztuki. Z tej okazji w Łazienkach Królewskich będzie można wziąć udział w bezpłatnych spotkaniach z edukatorami, którzy - w poszczególnych obiektach Muzeum - zwrócą uwagę na warte obejrzenia detale. Tym razem będą to motywy roślinne, zdobiące zabytki Łazienek Królewskich.

Na spotkania (każde potrwa pół godziny) zapraszamy do Białego Domku w godz. 12:00 i 12:30, Pałacu na Wyspie - w godz. 13.00 i 13.30, Pałacu Myślewickiego - w godz. 14.00 i 14.30, Starej Oranżerii - w godz. 15.00 i 15.30.

Bezpłatne wejściówki na Dzień Wolnej Sztuki są do odebrania w kasach Łazienek Królewskich. Zwiedzanie całych obiektów - zgodnie z cennikiem Muzeum.

KWIECIEŃ  W MUZEUM