Tańsze bilety na Salony Muzyczne. Wybierz się na koncert w Pałacu na Wyspie

Fot. Anna Kuśmierczyk

Zapraszamy na niedzielne Salony Muzyczne, podczas których w lutym 2016 r. będzie można posłuchać koncertów, płacąc za bilet połowę mniej, czyli tylko 5 zł. W Pałacu na Wyspie wystąpią młodzi, uzdolnieni artyści z Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie.

Salony Muzyczne, które odbywają się w każdą niedzielę, o godz.12.00, w Pałacu na Wyspie na stałe wpisały się w program kulturalny Łazienek Królewskich. Są odpowiedzią na ogromne zainteresowanie recitalami, których od maja do końca września można posłuchać pod Pomnikiem Chopina.

Przez cały luty bilety na Salony Muzyczne będzie można nabyć o połowę taniej - płacą 5 zł zamiast 10 zł - i przyjść na koncert w wykonaniu studentów Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina.

Koncerty pod Pomnikiem Chopina w Łazienkach Królewskich zorganizowano po raz pierwszy w 1959 r., wkrótce po zrekonstruowaniu monumentu. Od tego czas cieszą się one wielkim zainteresowaniem, zarówno wśród turystów, jak i mieszkańców Warszawy.

Na popularność tę wpływa również dobór artystów, którzy występ w Łazienkach poczytują sobie za zaszczyt, nie zważając na pewne niedogodności związane np. z pogodą. Słynna jest choćby historia występu Haliny Czerny-Stefańskiej, która dokończyła swój recital mimo, że w dłoń użądliła ją osa.

Koncerty pod Pomnikiem Chopina odbywają się o godz. 12.00 i 16.00, w każdą niedzielę, od maja do września.