Młodzież, dorośli i seniorzy

Ośrodek Edukacji Muzealnej to przestrzeń, do której zapraszamy wszystkich bez względu na wiek, pochodzenie, zainteresowania i umiejętności. Jako alternatywę dla tradycyjnego zwiedzania, proponujemy młodzieży i dorosłym odbiorcom ciekawe zajęcia o kulturze, sztuce i ideach epoki oświecenia. Podczas warsztatów, wykładów, debat i spotkań artystycznych pokazujemy, że Łazienki to miejsce spotkań ludzi twórczych.

Warsztaty, wykłady

Zobacz wszystkie zajęcia (15)
 • Życie codzienne w Polsce w XVII wieku

  Przeżyj fascynującą podróż w epokę baroku. Poznaj siedemnastowieczną modę, kuchnię, realia podróżowania oraz zwyczaje funeralne. Naszym przewodnikiem będzie Stanisław Herakliusz Lubomirski.

  Przeczytaj cały wpis
 • Budynek kościoła.

  S. H. Lubomirskiego kościół na Czerniakowie

  Zapraszamy na wykład połączony ze zwiedzaniem Kościoła Bernardynów na Czerniakowie. Obiekt, który jest wybitnym zabytkiem polskiego baroku, kryje w sobie niezwykle bogate, pełne przepychu wnętrza.

  Przeczytaj cały wpis
 • Rysunek przedstawiający dwie ryby.

  Zwierzyniec

  Uruchom swoją wyobraźnię i poczuj się jak artysta. Wykonaj rysunki za pomocą tuszu akrylowego i kredek akwarelowych oraz monochromatyczne prace na papierze pędzlami do kaligrafii.

  Przeczytaj cały wpis

Dodatkowe materiały

Zobacz wszystkie zajęcia
 • Galeria Obrazów w Pałacu na Wyspie. Obrazy z kolekcji króla Stanisława Augusta w złotych ramach wiszą na jasnozielonej ścianie. Z sufitu zwisają trzy kryształowe żyrandole.

  Piosenki do obrazów

  Zapraszamy do zapoznania się z projektem muzycznym Muzeum Łazienki Królewskie na jesienno-zimowe wieczory. Dzieła z Galerii Obrazów w Pałacu na Wyspie stały się inspiracją do napisania i skomponowania nastrojowych, nostalgicznych piosenek.

  Przeczytaj cały wpis

Minione wydarzenia dla młodzieży, dorosłych i seniorów

Zobacz wszystkie zajęcia (190)
 • Lustro w złotej oprawie, przed którym stoi popiersie mężczyzny.

  Zwierciadło duszy

  Lubisz się otaczać ładnymi rzeczami? Zaprojektuj i wykonaj unikalną ramę lustra, która odzwierciedli przepych barokowych zwierciadeł.

  Przeczytaj cały wpis
 • Ogrodowe chinoiserie

  Daj się ponieść osiemnastowiecznej modzie na Orient. Połącz chinoiserie z darami natury. Naucz się robić ryżowo-wiśniowe oraz herbaciane kosmetyki.

  Przeczytaj cały wpis
 • Widoczne są kobiece ręce, które robią na drutach. Obok leżą kolorowe włóczki i nitki.

  Pracownia rękodzieła

  Z okazji Warszawskiego Tygodnia Międzypokoleniowego zapraszamy do międzypokoleniowej otwartej pracowni rękodzieła. Podzielmy się wspólnie swoimi pasjami.

  Przeczytaj cały wpis