Teatr Królewski na targach turystycznych w Berlinie (wideo)

Teatr Królewski

Na Międzynarodowych Targach Turystycznych (ITB) w Berlinie, największych tego typu na świecie, prezentowany jest Teatr Królewski Łazienek Królewskich. Z jego atrakcjami będą się mogły zapoznać tysiące osób, które do 13 marca odwiedzą, cieszące się ogromną popularnością, targi.

Teatr Królewski w Starej Oranżerii, który od 2015 r. należy do Europejskiego Szlaku Teatrów Historycznych, prezentowany jest na stoisku tegoż projektu, w hali nr 16 poświęconej turystyce kulturowej. Turyści, touroperatorzy i branżowi dziennikarze, którzy odwiedzą berlińskie targi, usłyszą, że jest to jeden z najbardziej fascynujących budynków teatralnych i jeden z kilku w Europie oryginalnych XVIII-wiecznych teatrów dworskich.

Znajduje się on na Trasie Bałtyckiej Europejskiego Szlaku Teatrów Historycznych (przygotowanej przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie), która obejmuje historyczne budynki teatralne w krajach takich, jak Polska, Litwa, Łotwa i Estonia.

Europejski Szlak Teatrów Historycznych to projekt, który daje możliwość alternatywnego podróżowania po Europie, a leżące na szlaku budynki teatralne to nie tylko doskonałe przykłady architektury różnych epok, ale też miejsca, które były świadkami ważnych wydarzeń historycznych.

Międzynarodowe Targi Turystyczne w Berlinie, które mają w tym roku 50. edycję, trwają od 9 do 13 marca. Biorą w nich udział m.in. organizacje turystyczne, firmy świadczące usługi związane z podróżowaniem i obsługą ruchu turystycznego oraz biura podróży. Organizatorzy szacują, że w ciągu kilku dni targi odwiedzi nawet 200 tys. gości.